Nejjednodušší a nejchutnější muffinky, jemné jako pavučinka recept

0
(0)

 • Sředně těžká přípava
 • 6 porcí
 • 0 minut
Tomáš, 19. 01. 2019

Pro 6 porcí

Ingredience

Postup přípravy

 • Krém:

  25 g vanilkového pudingu
  30 g cukru
  250 ml mléka
  125 g másla pokojové teploty

  Čokoládová poleva:

  125 g čokolády na vaření
  1 lžíce oleje

  1. Z mléka a pudinku uvaříme pudink podle návodu na obale. Uvarený puding překryjte fólií aby se nevytvořila kůže, a nechte vychladnúť. Nechajte okapat třešně v cedníku.
  2. Vyšlehejte máslo s cukrem a s vanilkovým cukrem do pěny, pak přidejte vajcia. Po důkladném promíchání přidejte prosátou mouku s práškem do pečiva.
  3. Do muffinových formiček poklademe košíčky a ty do 1/2 naplňte připraveným cestom. Medzitým si dejte vyhřát troubu na 180 ° C.
  4. Do zbývajícího těsta přimíchejte kakao a mléko. Pak kakaové těsto rovnoměrně rozložte do košíčků na bledé cesto. Do každého košíčku vtlačte 2 – 3 višně a dejte péct na 15 minút.
  5. Maslo pokojové teploty vyšleháme spolu s cukrem do peny..Potom přidáme po částech vychladlý puding. Vymiešame hustý a lehký krém.
  6. Nyní vložte krém do cukrářského sáčku ozdobte každý košíček připraveným krémem. Potom odložte muffiny do chladničky asi na 1 hodinu.
  7. Polevu připravíme ve vodní lázni, tavením čokolády s přidáním oleje. Připravenou a mírně vychladlou polevou přelijeme každý košíček nebo je do polevy namáčíme.
  8. Pokud chcete, můžete Dunajské muffiny posypat s kakaovým práškem.