Pro všechny tvůrce portálu www.iRecept.cz je seriózní jednání nejvyšší prioritou. Stejně velký důraz je kladen i na ochranu osobních údajů, spokojenost uživatelů, příjemné prostředí a mnoho funkcí a možností, které jsou na stránkách přístupné po registraci, která je zcela zdarma.

1. Registrace

1.1 – Veškeré údaje získané od uživatelů budou užity výhradně pro vnitřní potřebu portálu a nebudou užity jinak než pro plnění účelu portálu a v souvislosti s tímto účelem.

1.2 – Emailové adresy ani jiné osobní údaje nebudou poskytnuty žádné společnosti pro rozesílání nevyžádané pošty, či jiné reklamní nebo obchodní sdělení.

1.3 – Registrací souhlasíte s uveřejněním vaší přezdívky do seznamu uživatelů.

2. Přidání receptu

2.1 – Přidáním receptu souhlasíte s bezplatným, trvalým a neodvolatelným poskytnutím receptu i fotografie, a to ke všem způsobům užití dle autorského zákona. Současně jsme oprávněni uveřejnit Vaše uživatelské jméno a v případě vyplnění i jméno a příjmení jako autora receptu.

2.2 – V případě, že součástí receptu je fotografie, souhlasíte s přidáním vodoznaku v podobě loga portálu www.iRecept.cz a uživatelského jména autora receptu.

2.3 – Přidáním receptu souhlasíte, že recept bude přidán do Vašeho osobního profilu, kde bude přístupný ostatním uživatelům.
2.4 – Hlavní (tedy první přidaná) fotografie k receptu musí být fotografie výsledného hotového jídla. Doplňující fotografie poté mohou být například postup při vaření, suroviny, fotopostup atd.

3. Ostatní

3.1 – Provozovatelé stránek neručí za žádné škody vzniklé používám portálu nebo při vaření receptů. Nenesou také zodpovědnost za recepty uveřejněné na stránkách, ani za gramatické či jiné chyby. Dále neručí za škody způsobené kliknutím na jakýkoli odkaz vedoucí na jakoukoli stránku.

3.2 – Provozovatelé stránek si vyhrazují právo nepřidat jakýkoli recept, smazat již přidané recepty, smazat nevhodné komentáře, příspěvky v diskusi a uživatelské účty bez písemného upozornění.

3.3 – Žádné údaje vyplněné uživatelem nesmí porušovat zákony ČR, nesmí obsahovat vulgární výrazy, reklamu a výrazy propagující rasismus nebo pornografii.

3.4 – Provozovatelé stránek neručí za porušování autorských práv při přidávání receptů uživateli.

3.5 – Provozovatelé mohou využít veškerý obsah stránek včetně receptů a fotografií k propagaci portálu, zajistit tištěné verze a dále je šířit. V případě změny provozovatele portálu se práva a povinnosti dle těchto podmínek vztahují na nového provozovatele.

Porušení podmínek může vést k písemnému upozornění, popřípadě zrušení účtu.