Toto ovoce Vám pomůže omladit a uzdravit játra

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2022

Pokud se o svá játra řádně nestaráte, závažné onemocnění postihuje celé tělo. Játra produkují bílkoviny s pomocí vitaminu K.

Ty jsou velmi důležité pro srážení krve. Odbourávání starých a poškozených krevních buněk je rovněž funkcí jater. Tento orgán hraje nepochybně významnou roli ve všech metabolických procesech v těle. Jaterní buňky rozkládají tělesný tuk a metabolismem tuků vyrábějí energii.

Je také známo, že játra se dokáží sama regenerovat a jsou jedním z nejdůležitějších a nejvýkonnějších orgánů v našem těle.

Není problém je vyléčit a udržet se tak v dobré kondici

Pokud se o tento orgán nestaráte, je možnost onemocnění obrovská. Poškození jater může vést k ještě závažnějším problémům.

Nejčastějšími příčinami poškození jater jsou nezdravá strava, nadváha, nadměrná konzumace alkoholu a některé léky.

Hrdina dnešního článku - indický tamarind - je odedávna součástí tradičních léčebných technik v Africe a Asii.

Zdravotní přínosy tamarindu

Tamarind je obecně důležitý pro zlepšení kardiovaskulárního systému a zklidnění trávení.

Má však i mnoho dalších zdravotních účinků, takže je skvělým přírodním lékem.

Toto exotické ovoce bojuje téměř proti všem jaterním problémům. Dokáže také detoxikovat organismus a odstraňovat tuk z jater.

Mezi další přínosy patří zlepšení trávení, ochrana jater, snížení hladiny cholesterolu, léčba problémů s tvorbou žluči a zlepšení celkového zdravotního stavu.

Recept na léčbu ztučnělých jater a hepatitidy

Nejdříve je třeba dát dvě hrsti oloupaného tamarindu do mixéru. Poté přidejte 1 litr vody a dobře promíchejte. Poté směs přeceďte. Tento nápoj můžete pít každý den.

Tamarindový čaj připravíte tak, že 25 dobře omytých tamarindových listů vložíte do hrnce s 1 litrem vody. Tuto směs vařte 15-20 minut. Nechte vychladnout.

Ačkoli se doporučuje pít tento čaj bez cukru, můžete do něj přidat med nebo hnědý cukr.

Chcete-li vyléčit problémy s játry a zlepšit své zdraví, pijte tento čaj dvakrát denně. Jeden šálek ráno a jeden šálek večer.

Mezi další zdravotní účinky tohoto exotického ovoce patří:

  • Tamarind může přispět k normalizaci trávení a zmírnění zácpy. Tamarind může pomoci stabilizovat trávicí systém a může také pomoci zmírnit močové příznaky. Měli byste pocítit okamžitou úlevu.
  • Toto ovoce dokáže snížit hladinu kyselosti v těle a podpořit tvorbu žluči v játrech.
  •  Tamarind je také známý jako lék na úplavici.
  •  Pití čaje z tamarindových listů může také snížit malarickou horečku. Tento problém je však v našem regionu téměř nepravděpodobný.
  •  Obrovské množství vitaminu C v tamarindu působí jako silný antioxidant. Vitamin C je důležitý pro udržení tělesných funkcí a zdravých dásní.
  • Snížením škodlivé hladiny LDL cholesterolu může tamarind podpořit zdraví kardiovaskulárního systému.
  • Listy tamarindu se používají proti střevním infekcím u dětí.
  • Jídlem tamarindu můžete snadno zmírnit hepatitidu.
  • Tamarind obsahuje antioxidanty, jako jsou fenoly a naringenin, které se používají v boji proti rakovině.
  • Mezi důležité živiny obsažené v tamarindu patří thiamin (vitamin B1), železo, hořčík, fosfor, měď, vláknina, vápník a niacin (vitamin B3). Vysoký obsah těchto živin činí z tamarindu skutečné "superovoce".

Zdroj: alternativnimagazin.cz