Proč nenechat psa, aby vám olizoval tvář? Důvodem jsou psí parazité, kteří jsou lidem nebezpeční

4.4
(49)

Tomáš , 07. 07. 2019

V případě, že vás váš pes neustále olizuje, může ublížit vašemu vratkému zdraví. V ústní dutině vašeho psa je skutečně mnoho mikroorganismů. Tyto parazité jsou při olíznutí přeneseni na obličej a do úst vašeho těla.

Parazité

Nejideálnějším přístupem k vyhýbání se parazitům v oblasti psů, je jejich důsledné čištění. Nejrozšířenější paraziti jsou především škrkavky a tasemnice. V případě, že u vašeho psa začnou objevovat příznaky parazitů, včetně špatného zdraví, redukce hmotnosti, retardace, uvolnění střev nebo nemoci, vezměte je ihned k veterináři.

Kde se nachází?

Největší počet mikroskopických organismů se nachází v ústech a nose psů. Opravdu, s většinou infekcí je naše lidské tělo ekvivalentní, přesto v případě, že máte křehký zdravotní rámec, pravděpodobně nebudete mít možnost zůstat stranou od problému.

Například 16% vlastníků psů je kontaminováno mikroskopickými organismy, které způsobují onemocnění dásní a periodontitidu.

Olíznutí psa

V případě, že vás váš pes olízl, můžete si na obličeji přivést opar.Pasteurella je další druh mikroskopických organismů, které způsobují různé vedlejší účinky u lidí, například otok, zarudnutí, výtok a to je jen špička ledovce.Nejvýrazněji hrozné mikroorganismy jsou Capnocytophaga Canimorsus ve světle skutečnosti, že mohou vyvolat úplné selhání lidských funkcí těla.

Co na to říkáte?