Příznaky infarktu, které vaše tělo hlásí více jak měsíc dopředu. Neignorujte je!

0
(0)

Tomáš , 09. 08. 2021

Srdeční infarkt potká každý rok miliony lidí po celém světě. Jedná se zároveň o jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Z tohoto důvodu byste měli znát příznaky, které můžete pociťovat až měsíc před samotným infarktem. Pojďme si proto rozšířit znalosti v této oblasti a podívat se na nejčastější příznaky, které vás mohou potkat.

Chcete-li se těchto a mnoha dalších zdravotních problémů vyvarovat, musíte dodržovat pravidla zdravého životního stylu a dodržovat dostatečnou prevenci. Náš životní styl je totiž hlavním faktorem, který ovlivňuje tvorbu většiny onemocnění, kterými můžete trpět. Nezdravé jídlo, kouření, nedostatečná fyzická aktivita a nedostatek spánku vám dlouhodobě nepřinesou nic dobrého. Všechny tyto faktory také zvyšují šanci srdečního infarktu, mrtvice, rakoviny nebo duševních onemocnění.

Hlavní příznaky infarktu

Dušnost je jedním z příznaků, které můžete pozorovat. Zúžené tepny ztěžují průtok krve, což hodně zvyšuje riziko infarktu. Naše tělo nás na to dokáže upozornit náhlou dušností i mnoha dalšími signály. Rýma a nachlazení mohou vypadat jako běžný stav. Mnoho pacientů, kteří prodělají infarkt, následně nahlásilo příznaky nachlazení před závažným onemocněním. Tělo vynakládá veškeré prostředky na boj proti infarktu a imunitní systém je díky tomu oslabený a zranitelnější.

S tím úzce souvisí také únava, která vás může doprovázet na každém kroku. K infarktu může dojít, když je přerušen nebo zablokován průtok krve do srdce. Pokud srdce nefunguje správně, tělo vynakládá mnohem více energie než obvykle. Tělo má méně energie, a proto jste unavení. Bolest hrudníku je pochopitelně nejčastějším a nejznámějším příznakem, ale někteří pacienti ji vůbec nezažili. Není to proto podmínkou, ale pouze jedním z mnoha signálů, které se mohou objevit.

Na co si také dávat pozor?

Studený pot, závratě a točení hlavy jsou také velmi časté. Díky tomu, že se sníží prokrvení mozku i jiných částí těla, můžete zaznamenat náhlé závratě a bolesti hlavy. Nadměrné pocení a studený pot by vám měl rychle a snadno říci, že potřebujete vyhledat lékaře. Hlavně mějte na paměti, že příznaky jsou u každého pacienta trochu jiné a nemůžete se spoléhat, že budete mít všechny najednou. Je to velmi individuální. Pokud se nebudete cítit dobře, navštivte lékaře.