Potvrzeno: polibky každý den vám mohou pomoci efektivně zhubnout

0
(0)

Dalibor , 15. 12. 2019

Vědci dospělí k závěru, že polibky jsou v lidském životě velmi důležité. Svědčí o tom výsledky studií zveřejněné v časopise Archivy se*uálního chování. V očekávání rtů v těle vznikají speciální hormonální potěšení - neuropeptidy, díky nimž člověk zažívá blaženost.

Polibky každý den

Francouzský polibek, které se účastní i jazyk, pomáhá hubnout. Faktem je, že při takovém polibku se spálí 4 kcal a aktivuje se více než 40 svalů. Zvýšený tok a přísun krve podporuje pleť, posiluje zuby, odstraňuje vrásky.

Ale to není jediná výhoda polibků! Zde je, co jiného z nich můžete těžit:

Polibky posilují imunitu

Polibky udržují imunitu v tónu díky bakteriím v ústní sliznici. Mikroby jsou přenášeny z jednoho partnera na druhého během polibku. Tato výměna bakterií je dobrá pro zdraví, protože trénuje imunitní systém.

Polibky zmírňují stres

Polibky jsou nejlepším antidepresivem. Vědci vypočítali, že 20 sekund ranního polibku zaručuje romantickou náladu na celý den.

Bolí vás hlava, svaly nebo žaludek? Polibky pomáhají na úlevu od bolesti! Série polibků rozšíří cévy a pomůže zmírnit bolest.

Polibky navíc aktivují krevní oběh. Snižuje tlak posílením krevních cév a srdce. Pravděpodobnost kardiovaskulárních onemocnění je proto snížena.

Nyní už víte nejlepší recept na hubnutí!