Potřebujete jen dvě složky, které má prý skoro každý doma a na zahrádě: Je pokladem do rodiny!

0
(0)

Dalibor , 19. 06. 2020

O skvělých zdravotních účincích vlašských ořechů není pochyb. Zužitkovat se dá všechno - listy, plody i slupky. A rozhodně nemusíte čekat až do podzimu, kdy jádra vlašských ořechů dozrají. Nasbírejte si i zelené plody a vyrobte si z nich doma lahodné pochoutky plné zdraví.

Zelené ořechy jsou nejen skutečnou lahůdkou, ale jsou také výjimečně zdravé.

Dá se z nich vyrobit sirup, džem, kompot, likér nebo i odvar. Obsahují velké množství vitamínu C. Pozitivně ovlivňují řadu věcí. Jsou skvělým posilovačem imunity, fungují proti únavě a depresi, detoxikují organismus, posilují játra a žaludek, čistí krev, sliznici jícnu a podporují i ​​vylučování těžkých kovů. Také pomáhají při hypotyreóze, bolestech hrdla a respiračních potížích.

Zelené ořechy je ale dobré konzumovat nejen pro jejich zdraví prospěšné vlastnosti, ale i pro kulinářské zážitky: jsou dokonalou přílohou k masu, jako přísady do zeleninových salátů, ale výborně se hodí i do ovocných salátů.

Ořechy v medu - zdravá a nesmírně chutná pochoutka, pomůže i při hubnutí

Tento domácí nápoj přispívá ke správnému fungování štítné žlázy, zlepšuje krevní obraz, pomáhá při bolestech hrdla, respiračních onemocněních a zároveň odstraňuje kila navíc. Přitom stačí jen dvě ingredience!

Potřebujeme:

 • 40 mladých zelených vlašských ořechů
 • 1 pohár domácího medu

Postup:

 • Zelené ořechy omyjte i se slupkou a tu pak jemně nařízněte nebo několikrát propíchněte.
 • Pak si vezměte láhev na zavařování a vložte je do ní.
 • Zalijte medem a postavte na slunce. Směs by měla stát 40 dní. Pak je nápoj připraven.
 • Užívá se 1ČL ráno / nalačno /, ořechy se rozpadnou, pustí šťávu, konzistence bude jako sirup.

Jak to funguje?

Štítná žláza začne produkovat více hormonů.

A to, že účinkuje, zjistíte tak, že se váš zdravotní stav zlepší. Také je potřeba zvýšit příjem jódu. Štítná žláza potřebuje alespoň 200 mikrogramů jódu. Správné fungování štítné žlázy si ale vždy potvrďte i lékařem.

Speciální recept na labužnický ořechový kompot

Kompot ze zelených ořechů

Na vynikající kompot ze zelených ořechů budete potřebovat tyto ingredience:

 • 1 l vody
 • zelené ořechy
 • 2 kg cukr
 • skořice
 • hřebíček

Postup:

Nedozrálé zelené vlašské ořechy vyperte, hustě propíchejte jehlicí, zalijte studenou vodou a nechte 14 dní vyluhovat. Vodu denně měňte. Ke konci louhování má být slupka ořechu hnědá až černohnědá. Ořechy sceďte, nechte okapat a vařte ve vodě. Pak je nechte vychladnout ve studené vodě a okapejte. Ořechy nasypte do sklenic, zalijte horkým nálevem (svařte na 1 l vody a 2 kg cukru), případně přeložte pro chuť hřebíčkem nebo skořicí a uzavřete. Vložte je do zavařovací hrnce s horkou vodou a sterilizujte zahřátím na 95 ° C 20 - 40 minut (sklenice 0,7 - 0,9 l - 60 minut, sklenice 0,5 l - 50 minut). Po ukončení sklenice zchlaďte. Ořechy se přidávají do kompotů pro ozdobu, mají výbornou nezapomenutelnou chuť.