Pokud chcete mít bohatou úrodu jablek, měli byste nyní v dubnu dopřát vašim Jabloním tuto výživu! Hnojení jabloní je důležité a měli byste ho provádět 2x ročně, na jaře a na podzim. Zpravidla rodí jabloně každý druhý rok, protože po bohaté úrodě je jabloň vyčerpaná a potřebuje nabrat nové živiny. Pomocí správného hnojení to však můžete změnit a bude připravena začít znovu rodit i dříve.
Je důležité vědět, že dusík stimuluje růst listů a letorostů , ale pokud má strom až příliš mnoho dusíku, podpoří se tím růst zelených částí a může se stát, že nám stromy nebudou kvést a spíše budou náchylné k onemocnění. Fosfor zase podpoří kvetení stromů, rození a posiluje kořeny.
květnové hnojení
V dubnu je třeba každý rodící strom pohnojit 30 g močoviny, 40 g solanky a kbelíkem humusu. Můžete si také zvolit tekuté hnojení: na 10 l vody dejte 100 g superfosfátu a 60 g síranu draselného. Do toho dejte ještě půl litru fermetovaného drůbežího trusu. V případě mladých stromků byste měli zvážit hnojení čerstvým hnojem, protože byste mohli spálit kořeny. V případě čerstvého hnoje je vhodné na jaře použít rychleji rozložitelné hnojiva jako jsou koňský hnůj nebo zkvašen a důkladně zředěný drůbeží trus, ovčí hnůj, prasečí nebo je vhodným řešením i přisypáním kompostu, či rašeliny.
stříhání jabloní
V případě jabloní je nejdůležitější termín na konci zimy, ještě předtím než začnou stromy rašit. Doplňkovým termínem řezu jádrovin je letní řez, který je třeba uskutečnit v průběhu vegetace.