Objevují se Vám na obličeji nebo po holení nehezké vyrážky? Tímto způsobem odstraníte každou vyrážku již do 1 minuty!

0
(0)

Dalibor , 26. 12. 2019

Nejběžnějším překvapením, které nám dokáže znepříjemnit život na pár dní, bývají nepěkné vyrážky a o to víc když jsou hnisavé nebo zanícené. Mnoho žen dokonce i mužů mají zkušenost dokonce se zapálenými folikuly, které vznikají čerstvě po holení.

Vyrážka máme všichni, staří i mladí, a často si nevíme rady, co s nimi

Nejhorší je, když se objeví právě v okamžiku kdy máme někam namířeno kde chceme vypadat co nejlépe. Naštěstí existuje způsob jak se nepěkné vyrážky zbavit již do jedné minuty. A je jich hned několik!

Ať už je to pupínek přímo uprostřed čela, hnisavá vyrážka po večerním holení v intimních partiích či podpaží, vyřešit jejich víte jednoduše a zmírnit okamžitě.

Pryč s vředy

Situace je o něco složitější, pokud se vám takový hnisavý váček vytvoří v oblasti, kde je pokožka jemnější a tenčí a hojení trvá déle. Zpravidla je to podpaží, krk, intimní partie či stehna. Regenerace v tomto případě nebude tak jednoduchá, my však máme řešení, jak se může váš problém vyřešit rychleji než jste byli dosud zvyklí. Existuje hned několik účinných způsobů, jak s tímto problémem bojovat. Všechny jsou bezpečné, přirozené a máte je i u vás doma. Podívejme se na ně.

1) Pálení

Bude to bolestivé, ale ne bolestivější než pohled vašich kolegů na roh vyrůstající na vašem čele. Vysoké teploty ničí infekce již v raném stádiu a zabraňují jejich dalšímu vývoji. Nahřejte si jehlu pod ohněm ze zapalovače, propíchněte ní hnisavé místo. Vzápětí horkou jehlu položte na místo vpichu. Hnis vyteče, ale místo okamžitě vydezinfikovat, takže by se v něm neměl tvořit další hnis. Minimálně ne v masivním množství.

2) Cibule

Je známá svými antibakteriálními vlastnostmi. Zabraňuje růstu patogenní mikroflóry a pomáhá léčit zánět. Dejte plátek na postižené místo alespoň na pár minut. Pokud stíháte, přidržte si bolavé místo alespoň půl hodiny a vřed bude zaručeně celkem pryč.

3) Jablečný ocet

Dalším přírodním terapeutickým činidlem přímo z kuchyňské poličky je jablečný ocet. Je to nejsilnější přírodní antiseptikum a zvládne každé kožní onemocnění. Používá se k léčbě vážných onemocnění a poranění kůže, proto jedna hnisavá vyrážka něj nebude nic víc než běžná rutina.

4) Studená voda

Kromě toho, že při jakémkoliv zánětu se má pít velké množství tekutin, můžete vodu použít i na zmírnění otoku v místě, kde to bolí. Pokud se vám do rána vysype nepříjemný vřed v oblasti třísel, přiložte si na toto místo sklenici studené vody. Zmizí otok a s ním i počáteční bolest.

5) Kurkuma

Kurkuma nemá místo jen v kuchyni. Už ve staré Indii ji lidé používali pro různé účely. Jako koření je vynikající, protože má významné účinky. Její antiseptické vlastnosti jsou však ze všech nejcennější. Smíchejte 2 lžičky kurkumy, ricinový olej a pár kapek jódu. Během dne alespoň 2x potřete postiženou oblast a do večera je vyrážka a hnis pryč.

6) Čajovníkový olej

Tento přípravek doporučují mnozí dermatologové pro jeho silné léčivé účinky. Pozor, až tak silné, že se doporučuje míchat s jiným olejem. My však máme odzkoušeno i jeho čisté nanášení a můžeme se zaručit, že hnisavé a bolavé místo bude rychleji zaschlé. Po první tenké vrstvě, kterou si na hnisavou vyrážku natřením, nebude po zánětu ani stopy.

7) Epsomská sůl

Epsomská sůl doslova vytáhne hnis z kůže, přičemž urychlí zotavení kůže více než trojnásobně. Chvilku vás bude místo možná špetka, ale ve srovnání s horkým pocitem zánětu je půl minutka jemného mravenčení nic. Důležité je vydržet a místo si během účinku soli neškrábat.