Časté návštěvy zubaře již nejsou potřebné. Stačí jen jedno balení levného produktu z lékárny, který vám zaručeně pomůže

4.3
(67)

Dalibor , 14. 12. 2019

Jedna moje kámoška namísto častých návštěv zubaře si každé jaro sklízí dubovou kůru. Poradila jí to léčitelka, protože se z ní dá připravit vývar, který vám zajistí zdravé a silné zuby. Ústní vody jsou důležitou součástí každé péče o zuby. Zubní kartáček není schopna proniknout do těžko přístupných míst a také nedokáže ošetřit podnebí, jazyk či dásně.

Ústní voda

Připravili jsme pro vás 3 nejlepší recepty na ústní vodu.

Ingredience

  • 3 PL sušené dubové kůry
  • 250 ml vody

Postup

Vložte si do hrnce nadrcenou dubovou kůru a zalijte ji vařící vodou. Nechte vařit ve vodní lázni po dobu 25 minut pod pokličkou. Přeceďte vývar a důkladně vyždímejte dubovou kůru.

Připraven vývar skladujte na chladném místě, například na spodní polici v lednici - ne více než dva dny. Vývar můžete použít 7-8x denně.
Dubová kůra - jeden z nejúčinnějších prostředků v boji proti nemocem zubů a dásní, zejména při vředech, zánětlivých onemocněních sliznice v ústech, krku, hltanu a hrtanu. Je vhodná při prevenci a léčbě paradentózy a to i během těhotenství, kdy je většina těchto léků zakázána.

Roztok mořské soli na bělení zubů

ingredience

  • 1/2 lžičky mořské soli
  • 1/2 lžičky sody
  • 250 ml vroucí vody

Postup

Do 250 ml vroucí vody si nasypte sůl, sodu a promíchejte dokud se vše nerozpustí. Vyčistěte si zuby obyčejnou zubní pastou a potom si vypláchněte ústa tímto roztokem po dobu 30 sekund.
Vyplachujte ústa podle potřeby a eliminujte všechny škodné bakterie. Mořská sůl chrání zuby proti zápachu, zubnímu kameni a pomáhá neutralizovat kyselost v ústech. Soda je známá svým bělicím účinkem.

Odvar z heřmánku s medem proti krvácení dásní

Ingredience

500 ml slabého vývaru z heřmánku
1 PL tekutého medu
10 kapek libovolného esenciálního oleje (šalvěj, hřebíček, borovice)

Postup

Do vychlazeného vývaru z heřmánku přidejte smíšenou kašičku spojením oleje a medu. Promíchejte, aby se rozpustila ve vývaru. Zuby si čistěte jako obyčejně a nakonec si vypláchněte ústa tímto vývarem.
Praktikujte to ráno a večer každý den. Problém krvácejících dásní se stane minulostí.

Samozřejmě, že návštěva zubaře je někdy nezbytná, ale při užívání těchto ústních vod se již nemusíte o vaše dentální zdraví. Dubová kůra v lékárně se prodává za směšnou cenu, proto určitě neváhejte nad její koupí!