Mšice na růžích už neřeším, díky skvělé radě zahradnice mám čistý celý dvůr bez chemie: Nejsilnější likvidátor mšic za pár korun!

0
(0)

Dalibor , 07. 05. 2020

Každý rok jsem se potýkala s problémem mšic na růžích. Protože pěstuji v zahradě opravdu hodně růžových keřů, mšice zaplavily doslova celý dvůr. Zahradnice mi poradila jednoduchý a velmi účinný recept, který doporučuji vyzkoušet každému. Zabírá a nemusíte kupovat žádnou chemii.

Mýdlo na praní a voda

Tento tip mi dala ostřílená zahradnice a používám ho každou sezónu. S mšicemi už problém nemám a růže kvetou krásné.

Mýdlo na praní nastrouhejte (potřebujete 4-5 polévkových lžic vloček), rozpusťte v litru teplé vody a přeneste směs do sprejové nádoby. Rostliny se ošetřují roztokem zejména na postižených místech (já stříkat celé rostliny) a postup se opakuje každé 2 týdny nebo po silném dešti.

Důležité! Používejte pouze obyčejné prací mýdlo, protože parfumvoané toaletní mýdlo se stane doplňkovou návnadou pro mšice a jiný škodlivý hmyz.

Odvar z popela

Rozpusťte 300 - 400 g dřevěného popela v 10 1 vody, směs přeložte na plamen a vařte ji 2 hodiny. Nechte roztok vychladnout, odstraňte velké kousky (aby neucpaly sprej) a ošetřete záhon s růžemi, jakož i další rostliny, které mohou napadnout mšice.

Tabáková kúra proti mšicím

Nalijte 1 l vody na ½ poháru tabáku a směs vařte 30 minut. Nechte působit 24 hodin, sceďte, rozřeďte vodou v poměru 1: 2 a přidejte trochu mýdla na praní (10 - 20 g). Postřik růže tímto roztokem každých 14 až 20 dní.

 

Výluh z cibulových slupek proti mšicím

Nalijte 10 l teplé vody na 200 g cibulové slupky a směs přeložte na 5 dní na teplé místo. Potom roztok naplňte do sprejové nádoby a nastříkejte na postižené rostliny, jakož i zdravé rostliny (na profylaktické účely).

Výluh z česneku proti mšicím

Vezměte několik velkých do oblastí česneku, rozdrťte stroužky i se slupkou, zalijte vědrem vody a nechte louhovat 24 hodin. Tímto roztokem postříkejte postižené keře.

 

👍 Tento návod je užitečný