Jak se zbavit plevele na dlouhou dobu: Jednoduchý a efektivní způsob, který zaručeně funguje!

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2020

Mnoho zahrádkářů nechce používat toxické prostředky ve své zahradě. Existuje však jeden velmi účinný a efektivní způsob.

Je to osvědčená a účinná metoda ničení plevelů a všech zbytečných rostlin přípravkem připraveným z obyčejných surovin z vaší domácnosti.

Jako herbicid připravit

Chcete-li připravit ocotový roztok s požadovanou koncentrací, zriedtekyselinu octovou (70%) čistou vodou, přičemž na 1 díl octa přidáte 3,5 dílu vody. To znamená, že k přípravě 4,5 litru roztoku se zředí 1 litr 70% octa v 3,5 litru vody.

Výsledný 20% octový roztok (4,5 litru) se smíchá s 2/3 šálkem soli. Vyčkejte krystaly úplně nerozpustí v kapalině, přidejte lžičku čistícího prostředku, například tekutinu na mytí nádobí nebo tekuté mýdlo. Mýdlo v roztoku poskytne další adhezivní (přilnavou) funkci na povrch rostlin.

Připraven "domácí herbicid" se používá k ošetření vegetace v teplých a slunečných dnech.

Rostliny postřikujte postřikovačem nebo nalijte přes malý trychtýř. Vyberte si den, kdy se neočekávají žádné srážky, protože i slabý déšť několikanásobně snižuje účinnost přípravku.

První účinky se objeví do 5-6 hodin. Následující den je možné pozorovat hromadné hynutí plevelů. V případě, že nemáte k dispozici kyselinu octovou, můžete bezpečně používat obyčejný bílý ocet (9%). Nicméně je třeba, aby se méně koncentrované činidlo aplikovalo 7 až 8 dní.

Postup:
 
1 l vody, půl sklenice soli, 250 ml octa a lžička tekutiny na mytí nádobí). Důkladně promíchejte všechny ingredience a potom nastříkejte listy plevele s výsledným přípravkem.

Kde se používá sůl a ocotový roztok

Octový herbicid ničí rostlinu, která s ním přijde do kontaktu. Toto je skutečně funkční nástroj, který vám umožní zbavit se plevele navždy. Nezabíjejí však pouze plevel.

Proto je možné řešení použít pouze v oblastech, kde nejsou jiné - užitečné výsadby nebo nejsou plánované v následujících letech, protože ocet se solí odstraňuje z půdy živiny potřebné pro jejich růst a vývoj.

Vyplatí se používat na zahradních cestách, mezerách mezi dlažbami nebo kostkami, mezi nimiž prorůstají travnaté a víceleté plevele, příjezdové cesty, terasy a jiná místa mimo výsadby.

Další tipy od vás

100% ekologické řešení

Nejlepší zkušenosti mám s obyčejnou vroucí vodou. Nalít přímo na plevel. Kořeny vyschnou a na druhý den jen sklidit. To je všechno.

Lenka P.

Pokud máte barevnou dlažbu doporučuji jen vařící vodu, ocet případně soda mohou nadělat fleky.

Juraj

Já jsem si dala do lahve od rozprašovače dala obyčejný levný ocet a nastříkala jsem pořádně na plevel. Mech, plevel - všechno zmizelo. Jen pozor, aby se ocet nedostal na kytičky.

Evka C.

Smíchat ocet s vodou a trochou jara - ověřené a funkční.

Ivanka H.

Sice to není trvalé řešení, ale vždy na jaře vystříkat VAPK a máme na nějaký čas klid - pěkně sejde i mech a dlažba se zároveň vyčistí. Chcete-li plevel zlikvidovat na déle, doporučuji jednoznačně ocet.

Majka C.

Pomoc z koupelny

Mně pomohlo obyčejné savo na bílé prádlo. Tento nápad mi poradila švagrová, která měla nervy a savo rovnou nalila na plevel :-D. Já jsem to však udělala takto a doporučuji:

4 litry vody smícháme ¾ šálku (1 šálek = 250 ml) sava na bílé prádlo. Potom vezmeme koště s pevnějšími štětinami a jednoduše pískování. Prostředek by se měl dostat i do spár, kde je plevel, vyhladí ji to. Dávejte ale pozor, aby se vám směs nedostala na trávník a tam, kde pěstujete kvítky. Mám odzkoušeno na kamenech, chodníku z cihel i betonu, na jiné povrchy jsem nezkusila. Dlažba je bez mechu a krásně čistá jako nová. Doporučuji.

Maja S.

👍 Tento návod je užitečný