Dočkáme se stejné kvality potravin jako mají ostatní země jako například Německo?

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

I my se dočkáme kvalitnějších potravin. Byla schválena směrnice, která zakazuje po Evropské unii rozvážet stejné potraviny od stejných značek ve dvojí kvalitě. A my se tak konečně dočkáme stejně kvalitních potravin jako má třeba Německo. Tato směrnice Evropské unie zajistí stejně kvalitní potraviny pro všechny její členy. Pokud se tomu tak nestane, produkt by mohl být vyloučen z prodeje v zemi, kde se prodává v nižší kvalitě. Stejně tak hrozí obchodním řetězcům i vysoké pokuty.

Na odlišnou kvalitu potravin si stěžovalo mnoho zákazníků

Mnoho koncových zákazníků si stěžovalo již celou řadu let na odlišnou kvalitu prodávaných potravin v různých zemích. Většina těchto potravin byla prodávána pod stejnou značkou, jednalo se o identický výrobek a mnohé z nich měly dokonce i stejný obal. Mnozí lidé pak kvůli nevyhovující kvalitě potravin jezdilo nakupovat do okolních státu, kde věděli, že je kvalita stejných potravin lepší. Takové nakupování se jim vyplatilo i z cenového hlediska, potraviny v okolních zemích bývají kvalitnější a rozhodně nejsou dražší. Buď se ceny pohybují zhruba ve stejné cenové kategorii, nebo jsou dokonce produkty levnější. Právě těmto kvalitním rozdílům by měl být po Evropské unii konec. Evropská unie schválila směrnici, která požaduje stejně kvalitní zboží ve všech členských státech a hrozí vysokými pokutami za nedodržení. Všechny obchodní řetězce nyní mají čas na to, aby stihli zareagovat a připravit se na to, až schválená směrnice začne platit.

Podle testů stejných výrobků v různých státech Evropské unie víme, že k záměně kvality opravdu docházelo. Mnohdy byly rozdíly patrné zejména v obsahu masa, nebo třeba tuku a jiných složek, na které zákazník klade velký důraz. Právě díky nové směrnici, která bude závazná pro všechny státy Evropské unie bychom se i my mohli konečně dočkat těch kvalitnějších potravin, kterých je zatím hodno například Německo.

👍 Tento návod je užitečný