Milujete červený meloun? Pokud v něm uvidíte tuto trhlinu, ihned ho vyhoďte

4.7
(51)

Dalibor , 20. 11. 2019

Určitě neexistuje nic více osvěžující a zdravější než snědení kousku červeného melounu. I proto jsme melounu věnovali prostor již v několika článcích.

Pro mnohé z nás je oblíbeným ovocem nejen v létě, ale i v zimních měsících. Navíc je plný mnoha důležitých vitamínů a minerálů.

Jelikož se blíží jaro a léto, brzy začne přibývat i na pultech v obchodech. Není však meloun jako meloun. Dnes vám prozradíme způsob, jak si vybrat takový, který neohrozí vaše zdraví.

Nejprve si však připomeňme, co všechno meloun obsahuje a proč je pro naše zdraví takový prospěšný.

Zdravotní přínosy červeného melounu

Meloun je bohatý na výživné látky a má nízký obsah kalorií, takže představuje optimální jídlo pro hubnutí a celkově pro zdravý způsob života.

Je plný minerálních látek, vitaminů, enzymů, antioxidantů a dalších prospěšných látek.

Co se týče jadérek, tak většina lidí je vyhazuje.

To je ale chyba, protože i jadérka jsou velmi prospěšné pro naše zdraví. Pomáhají například předcházet, a dokonce i léčí rakovinu.

Mají však i jiné zdravotní přínosy. Léčí vysoký krevní tlak, aterosklerózu a jiná onemocnění.

Proč nekonzumovat melouny s trhlinami v dužině

Při konzumaci melounu si vždy všimněte, zda jeho dužina není rozdělena trhlinami. Když si v něm všimnete díry podobné jako na úvodním obrázku, ihned ho raději vyhoďte.

Je to jasný důkaz toho, že meloun nebyl vypěstovaný přirozeně, ale s použitím nebezpečných syntetických látek, které urychlily jeho růst a nadmíru zvětšily objem.

Pokud ho zkonzumujete, mohou se u vás vytvořit některé neurologické onemocnění nebo dokonce rakovinné nádory.

Uvedený problém se týká převážně dovážených melounů. V Číně byla nedávno aféra, když tisíce melounů na poli doslova explodovaly.

Je třeba být však ostražití, protože nikdy nevíte, zda i naši farmáři se honbou za ziskem nedodržovali podobným praktikám.

Teď, když o tom víte, měli byste být opatrní, když si příště budete kupovat meloun. Nezapomeňte, že vaše zdraví je na prvním místě.

Závěr

Ještě malá připomínka. Červený meloun mnozí lidé řadí mezi ovoce, ale ve skutečnosti je to plodová zelenina.

My jsme ho však v článku nazývali „ovocem“, protože takto si ho pamatuje zřejmě většina lidí.

Název „meloun“ má řecký původ a znamená „velké jablko“. Červený meloun tvoří převážně voda, a proto je skvělým pomocníkem při hubnutí. Rovněž se doporučuje při detoxikaci organismu.

Nicméně, jak jsme již upozornili, při jeho koupi buďte nadmíru opatrní a vyhněte se druhům, jejichž dužina má v sobě díry nebo praskliny.