22 důvodů proč každé ráno na lačný žaludek piju citronovou vodu

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2020

Citron je běžné, levné, snadno dostupné a nejvíce používané citrusové ovoce. Má svou typickou chuť a jeho osvěžující vůně z něj dělá oblíbené ovoce do limonád, bublinkových nápojů, koktejlů nebo čaje.

Zajímavější je však dlouhý seznam jeho zdravotních přínosů. Například, v indické medicíně se využívá na velké množství zdravotních problémů.

Často se také kombinuje s dalšími prospěšnými ingrediencemi jako med, sůl a podobně, aby se ještě více zvýraznily jeho pozitivní účinky.

Jak vyrobit citrónový džus

1. Probouzejte se.

2. Jděte rovnou do kuchyně a nalijte do sklenice vodu o pokojové teplotě (pokud máte zažívací potíže, použijte teplou vodu).

3. Překrojte citron na poloviny (nepoužívejte citrónovou šťávu kupovanou v láhvi, protože ta může obsahovat sulfidy, na které je mnoho lidí alergických).

4. Vytiskněte citron přímo do vody, která by se měla změnit na kalná.

5. Vypijte ji.

6. Další ráno to opakujte.

22 důvodů proč pít vodu s čerstvou citronovou šťávou

1. Voda s citronem pomáhá bojovat s infekcemi respiračního systému, bolestmi v krku a záněty nosních dutin. Je to kvůli silným protizánětlivým vlastnostem citronu.

2. Citron obsahuje velké množství vápníku, hořčíku, kyseliny citrónové, fosforu a dalších důležitých vitamínů a minerálů.

3. Pití citrónové vody pomáhá předcházet rozmnožování a růstu patogenních bakterií, které způsobují různá onemocnění a infekce.

4. Voda s citronem napomáhá správnému fungování nervového systému (kvůli vysokému obsahu draslíku). Deprese a úzkost jsou často důsledky nízké hladiny draslíku v krvi. Nervový systém potřebuje dostatek tohoto minerálu pro zabezpečení pravidelných signálů do srdce.

5. Voda s citronem dokáže snižovat krevní tlak. Pravidelná denní konzumace jednoho citronu sníží krevní tlak o 10%.

6. Voda s citronem má na tělo alkalizující účinek. Když ji vypijete těsně před jídlem, pomáhá vašemu tělu udržovat vyšší úroveň acidobazické rovnováhy. Čím je tato vyšší, tím více je váš organismus schopen bojovat s nemocemi.

7. Voda s citronem je dobrá na pokožku. Vitamin C v citrónu zlepšuje pokožku tím, že omlazuje tělo. Pravidelné pití citronové vody (každé ráno) zlepší kvalitu vaší pokožky.

8. Voda s citronem pomáhá ředit kyselinu močovou, jejíž hromadění vede k bolestem kloubů a onemocnění zvaném dna.

9. Voda s citronem je prospěšná pro těhotné ženy. Jelikož citrony jsou plné vitamínu C, hrají roli adaptogenu, který pomáhá tělu zvládat viry, například při nachlazení. Kromě toho, vitamín C zajišťuje formování kostí u nenarozeného plodu. Současně díky vysokému obsahu draslíku pomáhá formovat buňky v mozku a nervovém systému dítěte.

10. Citrónová voda zmenšuje pálení žáhy. Pro tento účel lze i během dne umixovat čajovou lžičku citrónové šťávy s polovinou sklenice vody a vypít ji.

11. Citrónová voda pomáhá rozpouštět žlučníkové kameny, pankreatické kameny a vápníkové depozity.

12. Voda s citronem dodává tělu elektrolity, které zabezpečují jeho správnou hydrataci. Nejdůležitější elektrolity v citrónu jsou draslík, vápník a hořčík.

13. Voda s citronem je dobrá na snižování bolesti v kloubech a svalech.

14. Citron pomáhá chránit tělo před nedostatečným imunitním systémem, protože obsahuje velké množství prospěšných vitamínů.

15. Pití citronové vody pomáhá udržovat hladiny pH v organismu.

16. Citrony působí jako silné antimikrobiální látky, protože obsahují pektinové vlákna. Ty jsou prospěšné i pro zdraví tlustého střeva.

17. Voda s citronem vyplavuje z těla toxiny, čímž ho účinně detoxikuje.

18. Teplá voda s citronem pomáhá trávení, protože obsahuje kyselinu citrónovou. Ta se zapojuje do trávení spolu s dalšími kyselinami a enzymy. Její přítomnost v trávicím systému také stimuluje tvorbu trávicích šťáv.

19. Játra z citronové vody produkuje více enzymů než z jakéhokoli jiného jídla.

20. Voda s citronem pročišťuje játra. Citrónová šťáva ji stimuluje na uvolňování toxinů.

21. Citrónová voda pomáhá při hubnutí. Obsah pektinových vláken v citrónu potlačuje chuť k jídlu. Studie potvrdily, že lidé s alkalickou stravou hubli rychleji.

22.Voda s citronem pomáhají při bolestech zubů a zánětu dásní.

bonusový tip

Voda s citronem zabraňuje rakovině. Je to z důvodu, že citróny jsou silně alkalická potravina. Několik studie zjistily, že rakovina nedokáže přežít v alkalickém prostředí.

Imunitní systém chrání naše těla tím, že bojuje s nemocemi. Slabý imunitní systém dělá tělo náchylným na onemocnění a infekce.

Teplá voda s citronem má antibakteriální a antivirální vlastnosti, které potlačují škodlivé bakterie, houby a viry vyvolávající choroby a záněty. Její antioxidační vlastnosti zase pomáhají eliminovat z těla toxiny.

👍 Tento návod je užitečný