20 bolestivých míst na těle - každé je spojeno s nějakým emocionálním stavem

0
(0)

Dalibor , 20. 04. 2020

Slovem "bolest" označujeme především energii, pak vjem, a až nakonec ní máme na mysli tělesný projev. Když se nad tím lépe zamyslíme, musíme uznat, že každý zdroj bolesti je opravdu vždy jen energetické povahy.

Tělesné projevy bolesti jsou vždy až sekundární. Každý zdroj bolesti v našem těle je přímo napojen na nějaký specifický emocionální stav.

A úkolem každého takového emocionálního stavu je připomínat nám, že v našem životě stále máme oblasti, na kterých bychom měli zapracovat.

Tyto nevyřešené oblasti v našich životech vnímejme jako lekce, které čekají jen na to, kdy si je osvojíme. A když se nám podaří si tyto lekce osvojit, bolest rychle pomine.

Jakým způsobem je emocionální bolest propojena s místy v těle, ve kterých se objevuje fyzická bolest?

Pokud jde o vztah mezi tělem a bolestí, je třeba si uvědomit, že tělo vnímá bolest velmi přesně. Naše životní zkušenosti, zážitky a vjemy se přímo projevují v našem těle.

A když zažíváme emocionální stres, naše tělo nám ukáže přesně, ve které oblasti našeho života je nějaký problém. Tento signál, který nám tělo vysílá, musíme pak už jen rozluštit.

1. Bolest svalů. Přetrvávající bolesti svalů nám naznačují, že možná máme problém pohnout se v životě dál.

Zamysleme se nad tím, zda přistupujeme s dostatečnou flexibilitou k našim zkušenostem v práci, doma nebo k těm nejtajnějším, které prožíváme ve svém nitru.

Nechme se více unášet přirozeným proudem života.

2. Bolesti hlavy. Bolení hlavy obvykle souvisí s naší neochotou provést jednoznačné rozhodnutí. Pokud trpíte migrénou - královnou bolesti hlavy - znamená to, že když stojíte před problémem, tak i víte, které rozhodnutí je to správné, ale i tak k němu nepřistoupíte a neprovedete ho.

Pokud vás trápí bolesti hlavy, měli byste si každý den najít čas na procházku a odpočinek. Věnujte se něčemu, co vám pomůže uvolnit se.

3. Bolest krku. Pokud vás bolí krk a krční páteř, může to souviset s tím, že máte problém odpustit druhým, ale dokonce i sobě.

Pokud se vám bolest krku stále vrací, zkuste se upřímně zamyslet nad tím, které vlastnosti, věci nebo cokoliv máte rádi na sobě a také na druhých.

Zaměřovat byste se měli především na tyto kladné stránky. A vědomě u sebe rozvíjejte schopnost odpouštět.

4. Bolavé dásně. Podobně jako v případě bolesti hlavy i bolesti dásní poukazují na to, že se sami od sebe jaksi neumíme jednoznačně pro něco rozhodnout.

A kdybychom se náhodou i pro něco rozhodli, nemáme dostatečnou houževnatost k tomu, abychom v našem rozhodnutí vytrvali. Pořádně si tedy vyjasněme, co opravdu chceme, a potom choďme za tím!

5. Bolest v ramenou. Pokud nás bolí ramena, může to znamenat, že na ramenou nosíme opravdu těžké emocionální břemeno. Proto se i obrazně říkává, že bychom na svých bedrech neměly nosit problémy celého světa.

Naučme se tedy přistupovat k našim problémům prakticky a proaktivní.

Zároveň si možná i uvědomíme, že některé problémy v našem životě se nás ve skutečnosti vůbec netýkají - je načase přenechat jejich tedy těm osobám, kterých se tyto problémy týkají přímo.

6. Bolest žaludku. Žaludek je ukazatelem toho, zda život "trávíme" dobře nebo ne. Problémy s trávicím traktem nejčastěji pramení z toho, že se cítíme být nenaplnění.

V důsledku toho pak v našem nitru zůstává prázdná díra a začneme pociťovat smutek.

7. Bolesti horní části zad. Bolesti v horní části zad nám mohou signalizovat, že v sobě zápasíme s nedostatkem emocionální podpory od druhých.

Máme pocit, že jsme nemilovaní. Dokonce v sobě potlačujeme lásku a neumíme nebo nechceme ji projevit navenek.

V případě, že jste nezadaní a máte bolesti v horní části zad, asi bude nejvyšší čas popřemýšlet nad nějakým rande a trochu se více socializovat.

8. Bolesti dolní části zad. Bolesti v dolní části zad nám mohou prozrazovat, že si děláme přehnané starosti o peníze nebo znovu, že nám chybí emocionální podpora od druhých.

Možná je pro vás ten správný čas, abyste odvážili požádat o zvýšení platu.

Druhá možnost je také naučit se si své finance trochu rozplánovat - to vám pomůže zacházet s financemi efektivně a používat je o něco rozumnější.

9. Bolesti křížů a kostrče. Vypadá to tak, že sedíte na nějakém problému, který by bylo třeba začít řešit. Střízlivě tento problém rozanalyzujte až do jeho základů - tam najdete jeho řešení.

10. Bolesti loktů. Bolavé lokty se nejčastěji objevují tehdy, když se bráníme provést v našem životě potřebné změny. Pokud jsou vaše lokty a ruce ztuhlé, může to znamenat, že ve vašem životě akutně chybí určitá míra flexibility.

V tom případě je asi načase smířit se s představou, že byste měli přistoupit na některé kompromisy, své životní záležitosti trochu přeházet a utriasť.

Pokud se na toto zatím necítíte, tak se alespoň trochu uvolněte a nechte se unášet přirozeným proudem života.

11. Bolest podél celých rukou. Pokud vás bolí ruce po celé délce, od ramen až po konečky prstů, znamená to, že si s sebou nosíte emocionální břemeno v podobně myšlenek na něco nebo na někoho.

V takovém případě byste si měli tedy položit následující otázku: Proč tuto zátěž vlastně stále s sebou nosím?

12. Bolest dlaňové části rukou. Ruce nám slouží k tomu, abychom je vystierali směrem k druhým na znak toho, že toužíme po kontaktu a spojení se s druhými.

Pokud nás bolí dlaňová část rukou, znamená to, že naše ruce vztahujeme k druhým jen málo. Posnažme se navázat nějaké nová přátelství.

Pozval na oběd našeho partnera, naši partnerku nebo kohokoliv, kdo nám je alespoň trochu blízký. Navážeme s někým kontakt.

Bolesti dlaňové části rukou mohou být způsobeny tím, že se v naší mysli něčeho odmítáme vzdát, případně i to, že se toho postupně začínáme vzdávat.

13. Bolesti beder. Pokud se bojíte pohybu a změn, může se to projevit bolestí v bedrech.

Bolavé bedra mohou být znakem toho, že se příliš bráníte životním změnám posunutí se v životě někam dál.

Bederní bolest může také prozrazovat vaši přílišnou obezřetnost v případě, že se máte pro něco rozhodnout. Pokud již déle nosíte ve své mysli velké myšlenky a nápady, je nejvyšší čas, abyste se rozhodli pro jejich uskutečnění.

Tupá, neurčitá bolest v celé části beder souvisí s nedostatečnou podporou ze strany druhých. Když se vám žádné podpory nedostává, může se to projevit v celkovém narušení vaší životní rovnováhy a způsobu, jak k životu přistupujete.

Nejčastější doprovodný pocit je zde pochopitelně pocit nedostatku lásky a podpory.

14. Bolest objevující se pravidelně ve všech kloubech. Podobně jako v případě bolesti svalů, i bolest v kloubech poukazuje zejména na nedostatek flexibility při zvládání situací, případně naše přehnané lpění na některých životních situacích, okolnostech či podmínkách.

Pěstujme si proto schopnost být otevřené mysli, abychom si mohli snadněji osvojit nové myšlenky, naučit se nové životní lekce a zažít nové zkušenosti.

15. Bolest kolen. Když trpíme představou, že život nemá žádný smysl a že se nám nedostává žádné podpory, může se to projevovat bolestivými koleny.

Pokud nás bolí vnitřní strana kolen, znamená to, že nepociťujeme žádnou podporu ze strany rodiny, komunity, přátel a ani v pracovním prostředí.

Pokud vás pro změnu bolí vnější strana kolen, vypovídá to o problémech ve vašich osobních vztazích. Učte se být trochu pokornější a skromnější.

Občas se zapojte i do nějaké dobrovolné činnosti. Nikdy byste neměli zapomínat, že i vy patříte mezi smrtelníky. Jste člověk jako každý jiný, což znamená, že i vy máte své ego.

Našemu egu bychom však nikdy neměli dovolit, aby nám zasahovalo do života více než třeba. Učme se nebrat hlas našeho ega příliš vážně.

16. Bolest zubů. Tato nepříjemná bolest svědčí o tom, že se nám nelíbí, v jaké životní situaci se nacházíme. Tento náš odpor a nelibost udržujeme při životě tím, že si je dennodenně opakujeme v našich myšlenkách a pocitech.

Musíme být trpěliví a začít si uvědomovat, že každou situaci, kterou před nás život postaví, zvládneme mnohem snazší, pokud se nebudeme bránit a přijmeme danou situaci se všemi jejími aspekty - s těmi dobrými is těmi špatnými.

17. Bolest kotníků. Pokud nás bolí kotníky, může to znamenat, že si neumíme nic dopřát a sami sebe okrádáme o trochu potěšení.

Bolavé kotníky nás mohou nabádat k tomu, abychom se začali mít trochu rádi a dopřáli si nějaké to potěšení. Velmi nám zde také může pomoci, pokud si trochu oživíme a opepříme svůj romantický vztah.

18. Únava způsobená bolestí. Bolest, která nám odčerpává energii, může mít svůj původ v nude, odporu či neochotě provést ty kroky, díky kterým bychom se v životě posunuli někam dále.

Možná se ptáte: "Co tedy s tím?"

Začněte pozorněji naslouchat tomu tichému, ale zato jasnému hlasu ve vaší mysli, který vás jemně vybízí, abyste otevřeli novým životním zkušenostem.

19. Bolest chodidel. Když máte pochmurnou náladu a zmocňuje se vás deprese, může se to projevit i bolestmi v chodidlech. Příliš mnoho negatívnosti může odrazit v tom, že chodidla, které nosí celou naši váhu, nás začnou často a pravidelně pobolívat.

Řešení je několik. Naučme se těšit z malých věcí, zaobstarajme si nějaké domácí zvířátko, najděme si nějaké nové hobby, zkrátka, věnujme se něčemu konstruktivnímu, což nám bude přinášet radost.

20. Bolest v různých částech těla, jejíž původ si neumíme vysvětlit. Buněčná struktura celého těla každého člověka projde několikrát během jeho života "překódování".

V tomto procesu překódování se tělo očišťuje a zbavuje některých převládajících emocí, které v něm nějaký čas působili, ale se neosvědčily.

Aby se tělo od této energie mohlo očistit, činnost imunitního systému a vlastně všech systémů v těle musí být dočasně oslabena.

Závěr

Na závěr ještě uvedené body shrne v přehledné infografiky, kterou si můžete vytisknout a mít ji tak vždy po ruce (pro zvětšení klikněte na obrázek):

Takže, ačkoliv se nám někdy může zdát, že naše tělo je momentálně ve stavu onemocnění, pravdou může být, že víceméně právě prochází procesem očisty.

Tehdy je třeba mít na zřeteli, že je to přechodný stav, který brzy pomine.