15 jidel po ktery nepriberete a muzete je jist ve velkem mnozstvi

0
(0)

Bláha Tomáš , 23. 11. 2018

Neustále zkoušíme nové a nové diety, které nás nutí jíst velké množství určitých potravin, ale jiné potraviny zcela zakazují. My vám prozradíme, které potraviny můžete jíst a nepřiberete!

Po delším čase se toto jídlo opět stane únavné a stereotypní, což má odstrašující účinek na motivaci pro hubnutí a zdravé stravování.

Naštěstí ale existují potraviny, které můžete konzumovat bez jakéhokoliv omezení, a to i v případě, že se snažíte pracovat na formování nebo udržení vaší štíhlé postavy.

Nejsou příliš kalorické a jsou bohaté na vlákninu.

1) Květák, brokolice a zelí

Tyto skvělé potraviny jsou těmi zcela nejlepšími přáteli v boji proti nadměrnému tuku a hmotnosti v našem těle. Konzumace květáku a brokolice bude dělat zázraky pro vaši štíhlou postavu.

2) Bobule: jahody, brusinky, rybíz

Tyto plody jsou velmi bohaté na vitamin C a také vynikající diuretika, které odstraňují přebytečnou vodu z lidského těla.

Jahody zlepšují váš kardiovaskulární systém a také zvyšují efektivitu práce ldiského trávení.

3) Salát

Saláty můžete konzumovat v extrémně velkých množstvích kdykoliv. Jsou tím nejlepším zdrojem kyseliny listové – 1 listový salát obsahuje 3 kcal.

4) Švestky a jablka

Švestky jsou plné prospěšného draslíku a vitamínu C, které udržují vaše tělesné orgány a srdce zcela zdravé. Zlepšují systém trávení a způsobují, že se už vůbec necítíte vyčerpaně.

Pouze 50 kcal získáte z konzumace jednoho jablka.

5) Ananas

Toto ovoce je jedním z nejlepších spojenců v procesu při hubnutí. Přítomnost bromelainu v jeho blahodárné dužině pomáhá metabolizovat bílkoviny a spalovat nechtěné tuky.

6) Vejce

Toto jídlo lze konzumovat kdykoliv během dne bez obav ze zvýšení hmotnosti. Zkuste zvolit raději vařená vejce před smaženými variantami.

7) Červená řepa

Tato zelenina je bohatým zdrojem manganu a dalších živin, které naše tělo potřebuje. Reguluje hladinu cukru v naší krvi, posiluje svaly a spaluje nadbytečný tuk ve vašem těle. Pouze 40 kcal je obsah na průměrnou porci.

8) Okurka

 

Tato skvělá zelenina vám pomůže získat štíhlejší pas a tvar vašeho těla, bojuje s otoky a představuje nepostradatelnou zeleninu pro lidi, kteří chtějí rychle zhubnout.

9) Cuketa

Obsahuje v jedné porci jen 42 kcal. Zlepšuje funkce našich střev a normalizuje poměr vody v lidském těle.

10) Řasy

Tento bohatý zdroj jódu vám brání v získávání vysoké váhy, normalizuje hormony v těle a pomáhá normálně fungovat štítné žláze.

11) Melouny

Tyto plody obsahují pouze 60 kcal na kus. Podporují správné trávení a odstraňují přebytečnou vodu z našeho těla.

12) Mandarinky, grapefruity a pomeranče

Citrusové plody jsou rozhodně tím zcela nejlepší bojovníkem proti tuku a nadměrné hmotnosti. Jsou plné vitaminu C, flavanoidy a vlákniny. Tyto plody zlepšují naše zdraví, podporují pokožku, játra, trávení a celkově vás uspokojují.

13) Lilek

Jedna porce pečeného nebo grilovaného lilku má pouze 24 kcal. Můžete si ho vychutnávat bez jakéhokoli omezení.

14) Celer

Tato zelenina se skládá v 95% z vody. Díky svým silným diuretickým vlastnostem detoxikuje naše tělo a pomáhá při hubnutí.

15) Popcorn

Můžete si ho dopřát, pokud si ho dáte bez soli, cukru a másla. Jeden hrnek popcornu obsahuje 31 kcal.

👍 Tento návod je užitečný