Žloutky z vajíček obalila do soli a cukru a vytvořila tak výbornou pochoutku.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Pokud už vás nebaví smažení ani vaření vajec, můžete vyzkoušet tento nový způsob přípravy, který vás zaujme a je mezi kuchaři oblíbený a dostává se do módy.

Žloutky stačí na pár dní naložit do soli a cukru

Tato metoda spočívá hlavně v tom, umístit několik žloutku do směsi cukru a soli, což způsobí, že se žloutky suší a jejich chuť se stává výraznější. Výsledkem toho bude skvělé občerstvení se směsí slané a sladké chuti. Takto „uvařené“ žloutky jsou sice chutné, ale mají silnou slanou chuť, takže bude nejlepší je použít jako koření, ale ne jako hlavní chod. Můžete je například nastrouhat na těstoviny, použít na popcorn, toasty nebo do salátů. Přidat je zkuste i na klasická míchaná vejce.

Tyto ztužené žloutky nenajdete v žádném obchodě, můžete si je ale připravit doma.

V prvním kroku musíte smíchat větší množství soli a cukru v misce a důkladně promíchejte. Polovinu směsi položte na dno pekáče na pečení. Potom oddělte 4 žloutky od bílků, žloutky vložte do připravené misky a zbytek směsi přikryjte, aby nebyly vidět. Celé jídlo následně zabalte do alobalu a vložte na čtyři dny do chladničky.

V ledničce pak žloutky vydrží až dva týdny

Po této době žloutky vyndejte z chladničky a kartáčkem z nich opatrně odstraňte sůl a cukr. Žloutky umyjte studenou vodou, ale se zbytky směsi úplně odstranily. Žloutky dejte na papírovou utěrku, aby vsákla vodu. Poté položte na pečicí papír na pekáč s otvory. Žloutky pečte při teplotě 150 stupňů asi dvě hodiny. Po dvou hodinách budou žloutky připomínat sušené meruňky a měly by být polotvrdé.

Takto je v ledničce můžete mít až po dobu dvou týdnů, pokud je uložíte do vzduchotěsné nádoby. Stačí je poté jen vytáhnout a použít jako koření nebo jako přílohu k masům nebo salátům. Pokud vám tedy žloutky zbydou od pečení dezertů, máte pro ně skvělé využití, abyste je nemuseli vyhazovat. Hodit se vám budou ale i do jiných dezertů, kde zase nevyužijete bílky.