Způsob bělení zubů, který zvládnete hravě doma

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Není člověk, který by netoužil po bílých a čistých zubech. I po vyčištění klasickou zubní pastou má spousta lidí pocit, že pro zuby neudělali všechno. Léčba bývá drahá, ale i doma si můžete vytvořit produkt, který vám pomůže k bělejším zubům.

Pomocí internetu můžete najít různé způsoby, jak vybělit zuby. Mezi přísady, které najdete v našem receptu, patří i jedlá soda nebo peroxid vodíku. Toho se však nemusíte bát, zubům to neublíží, pokud dodržíte gramáž surovin.

Téměř všechny suroviny z receptu najdete doma ve spíži

V následujícím receptu najdete suroviny běžně dostupné. Používají se hlavně k čištění domácnosti, ale pomocníkem budou i v koupelně při každodenní zubní hygieně. Četli jste někdy složení prodávaných ústních vod nebo zubních past, které vám vybělí zuby? Rozhodně doporučujeme si bělící pastu vytvořit doma. 

Budete potřebovat pouze pět surovin:

  • Lžící jedlé sody 
  • ½ lžičky soli 
  • ½ hrnků peroxid vodíku 
  • 1 hrnek studené vody
  • ½ sklenice teplé vody

K tomu všemu budete potřebovat také párátko a samozřejmě zubní kartáček. Nezapomeňte zachovat přesnou gramáž surovin, nesprávná může znamenat ohrožení na zdraví. Směs chraňte před dětmi a nepolykejte! 

Směs používejte pravidelně a po pár týdnech uvidíte výsledek 

Nejdříve spojte sůl a jedlou sodu v misce. Kartáček si navlhčete vodou a ponořte do této směsi. Zuby si vyčistěte běžným způsobem a směs vyplivněte.

K vypláchnutí namíchejte peroxid vodíku a teplou vodu. V ústech mějte asi minutu. Poté pomocí párátka zkuste odstranit zubní kámen, především na těžko dostupných místech. Nakonec si ústa vypláchněte studenou vodou. 

Celý postup opakujte dvakrát týdně. Nezapomeňte, že tato kombinace směsí nenahrazuje každodenní čištění zubů. Po pár týdnech byste měli vidět viditelný rozdíl v bělosti.