Zní to neuvěřitelně, ale stačí jen pár kapek přírodního roztoku, aby došlo ke zlepšení vašeho sluchu

0
(0)

Dalibor , 06. 10. 2020

Procesy stárnutí jsou přirozené a nevyhnou se žádné části lidského těla. Projevují se tak samozřejmě i u sluchového ústrojí, které s přibývajícím věkem často slábne nebo dokonce zcela ztrácí svou původní funkci. Obvykle platí přímá úměra mezi výší věku pacienta a závažností postižení jeho sluchu.

Sluchových vad je z lékařského hlediska více druhů, některé se řeší rekonstrukčními chirurgickými zákroky, u jiných jsou předepisovány léky, které mají za cíl zvýšit prokrvení vnitřního ucha. Některým pacientům pomáhá pobyt v hyperbarické komoře, jiní již musí používat kochleární implantát.

Přírodní lék při potížích se sluchem

Abyste zlepšili svůj sluch a zabránili jeho dalšímu zhoršování, můžete vyzkoušet jedinečné léčivé účinky česneku.

Pro přípravu přírodního ušního roztoku budete potřebovat

  • česnek, a to alespoň 3 větší stroužky, a
  • olivový olej.

Česnek nejprve zbavte slupky a poté jej dobře omyjte pod tekoucí studenou vodou. Omytý česnek dobře rozdrťte a poté k němu přilijte olivový olej. Směs uzavřete do vhodné nádoby a nechejte alespoň 24 hodin odstát, aby se obě látky mohly dobře propojit.

Použití takto připraveného roztoku je velice jednoduché. Pomocí kapátka kápněte do každého ucha dvě až tři kapky roztoku, poté je překryjte kouskem gázy, přelepte náplastí a nechejte po nějakou dobu působit. Uvidíte, že když tento postup budete každý den opakovat, brzy zaznamenáte zlepšení vašeho sluchu.

Úleva při bolestech ucha

Pokud máte bolesti uší, může vám pomoci také cibule a obklad z ní. Potřebujete pouze 2 větší cibule, které oloupejte, omyjte a rozřežte nebo rozsekejte na drobné kousky. Ty pak položte na teplou utěrku a zabalte. Teplou utěrkou poté přiložte na bolavé ucho a nechte ji alespoň 20 minut působit. Postup můžete dvakrát denně opakovat, ale vždy s novou cibulí. Délka cibulové kúry není v zásadě nijak omezena a můžete ji provádět až do vymizení bolesti.