Nikdy jsem nevěděla, že fén můžu použít i na jiné věci než na sušení vlasů. Zkuste i vy těchto 5 triků.

0
(0)

Dalibor , 06. 12. 2020

Fén má doma snad každý, ale ne každý si je vědom jeho jedinečného použití. Konečně ho nyní budete moci naplno využít nejen pro fénování po sprše, ale i jako pomocníka v domácnosti. S těmito triky dokážete vyčistit vosk, který se vylil na podložku ze svíčky, otevřít nově uzavřenou obálku nebo nafouknout matraci pro neočekávané hosty.

Skvrny na dřevěném povrchu

Umístění čajových šálků na dřevěné stoly často zanechává typické kruhy, které nelze snadno vyčistit. Vysoušeč vlasů tento problém vyřeší. Ošetřete problematickou část stolu fénem asi 1-2 minuty a skvrna zmizí.

Nafouknutí matrace

Hosté jsou na cestě a vy pro ně vybalíte nafukovací postel, jež máte pro tyto případy uschovanou doma. Ale její nafouknutí dá takovou práci! Díky této radě ji nafouknete bez zbytečných problémů. Vložte do otvoru jednu plastovou láhev, odřízněte její konec a pomocí lepicí pásky ji přilepte na vysoušeč vlasů. Pak už jen stačí fén zapnout a máte hotovo!

Stržení náplasti

Aplikace náplasti je snadný a bezbolestný úkon, ale její tržení může být někdy velmi bolestivé. Zvláště u dětí se tomu často snažíme vyhnout. Právě k tomu vám pomůže fén, jímž náplast nahřejete a jakmile lepidlo začne být mazlavé náplast jednoduše strhnete. Jen nepřikládejte fén blízko kůže, abyste dítě nepopálili! Raději postupujte pomalu a fén držte o něco dál od těla.

Rozlitý vosk

Ukápnutý vosk na koberci či jiné textílii není snadné odstranit. Zakryjte problémovou část papírovými utěrkami a zahřejte je fénem. Utěrky vosk absorbují a po jejich odstranění uvidíte, že zmizela i vosková skvrna.

Narovnání pokrčeného oblečení

Pokud nemáte žehličku, ale naléhavě potřebujete vyžehlit nějaké oblečení, využijte fén a rozprašovač vody. Oblečení rozprašovačem trochu navlhčete a poté fénem provětrejte ve svislé poloze. Najednou nebude po záhybech ani památky!