Známky toho, že máte rakovinu ale nikdy jste tomu nevěnovali pozornost!

0
(0)

Dalibor , 06. 06. 2024

Každý z vás ví, jak důležité je sledovat své zdraví. Odborníci připomínají, že existují určité známky, které nám pomohou dozvědět se o vývoji rakoviny v raných fázích. Ne všechny příznaky jednoznačně naznačují vznik rakoviny, ale pokud si všimnete čehokoli z tohoto seznamu, měli byste navštívit svého lékaře.

Existuje více než 200 typů rakoviny

Nejčastěji se setkáváme s takovými typy, jako jsou: rakovina prostaty, plic, prsu, vaječníků, močového měchýře, ledvin, slinivky břišní, dělohy nebo kolorektálního karcinomu.

Příznaky rakoviny

Vzhledem k tomu, že tyto druhy rakoviny je obtížné odhalit, je míra přežití poměrně nízká, takže vám navíc řekneme některé příznaky, které byste určitě měli rozpoznat.

Rychlé hubnutí

Rychle zhubnete s rakovinou jater, která přestává fungovat normálně, plic, prsu. Další hubnutí může vést k rakovině tlustého střeva.

Budete se cítit slabí ve svém těle

Slabost, vyčerpání, dušnost, horečka, přetrvávající infekce - všechny tyto příznaky zaznamenáte. Často jsou spojovány s leukémií nebo rakovinou plic, zvláště pokud máte potíže s dýcháním příliš často.

Bolest na hrudi, přetrvávající kašel

Toto jsou další příznaky leukémie nebo rakoviny plic. Kromě toho můžete mít pálení žáhy, které je obvykle známkou gastroezofageálního refluxu, ale může být také příznakem rakoviny jícnu.

Střevní problémy

U rakoviny jsou běžné problémy se střevem a plynatost. Defekace je známkou rakoviny tlustého střeva a nadýmání může znamenat, že máte rakovinu vaječníků. Pocit pálení při polykání je nejčastěji signálem o přítomnosti rakoviny hrdla nebo jícnu.

Žloutenka

Oči a kůže začnou žloutnout. To naznačuje problém s rakovinou žlučníku nebo pankreatu.

Otoky

Jakýkoli podivný otok nebo otok jsou známkou toho, že byste určitě měli navštívit lékaře.

Pokud se v oblasti podpaží objeví otok, může to znamenat rakovinu prsu. Jakákoli hmota na těle, která nezmizí do 3 týdnů, by měla být vyšetřena příslušným lékařem. Totéž je třeba udělat, pokud máte na kůži krtky nebo skvrny.

Nehty

Pokud máte rakovinu kůže, plic nebo jater, pak to naznačují vaše nehty. Začnou se na nich objevovat tmavé skvrny, prsty budou bledé, téměř bílé. Bolest v břiše nebo obecně v pánevní oblasti, která trvá déle než měsíc, může naznačovat rakovinu vaječníků nebo varlat. V každém případě byste se měli poradit s lékařem.

Krev v moči

Krev při močení je známkou vážných zdravotních problémů, což naznačuje infekci močových cest, která může být důsledkem rakoviny ledvin nebo močového měchýře.

Pokud máte menopauzu, ale pravidelně sledujete krev, může to sloužit jako signál pro rakovinu endometria. Pokud je ve stolici vidět krev, je to známka kolorektálního karcinomu. A konečně, zvracení nebo kašel jsou příznaky rakoviny žaludku, jícnu nebo plic, zatímco silné krvácení je známkou leukémie.