Pan Josef zná recept na speciální hnojivo, díky kterému budou vaše rajčata šťavnatá a neuvěřitelně chutná!

0
(0)

Dalibor , 01. 06. 2021

Rajčátka jsou v našich kuchyních hojně využívána, důvod je prostý – hodí se téměř ke všemu. Ať už máte chuť na skvělý salát, polévku, která zasytí, nebo hledáte něco, co můžete přikusovat k namazanému chlebu, pokaždé je rajče skvělou volbou. Navíc je velmi zdravé, protože obsahuje nejen pro naši imunitu důležitý vitamín C, ale i ostatní vitamíny, jako například vitamín A, B1, B2, B6 a E. Je bohaté i na minerální látky, hlavně na měď, jód, železo, vápník a draslík, díky čemuž je vynikající na podporu léčby zánětu močových cest a očistu ledvin. Při pravidelné konzumaci snižuje cholesterol, riziko infarktu a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

Rajče domácí vs. koupené

Jistě jste si všimli rozdílu mezi sezónními rajčaty z vlastní zahrádky a těmi koupenými, která jsou k dostání v supermarketech po celý rok. Domácí rajče je měkké a šťavnaté s výraznou chutí, naproti tomu koupené bývá tvrdší a kolikrát ani nepoznáte, že opravdu jíte rajče. Rozdíl je patrný i v době, po kterou vám vydrží tato zelenina čerstvá – vlastnoručně vypěstované rajče podléhá procesu rozkladu již po pár dnech od utrhnutí, kdežto rajče z obchodu vám vydrží i týdny, díky chemickým postřikům.

Jak mít ta nejchutnější rajčata z vlastní zahrádky?

Pěstování není nic náročného a je vhodné i pro úplné začátečníky. Sazeničky lze koupit v jakémkoli zahradnictví a pak už jen stačí pravidelně zalévat. Pokud ale chcete, aby vaše rajčata měla dokonalou chuť, je také potřeba je hnojit. V hobby marketech a drogeriích seženete mnoho druhů hnojiv, pokud ale chcete hnojit ekologicky, a navíc velmi levně, můžete si vyrobit vlastní zázračné hnojivo. Budete potřebovat jen 100 g kvasnic, 0,5 kg cukru a vodu. Ve 2,5 l vody rozmíchejte cukr a kvasnice rozpusťte ve sklenici vlažné vody. Oba roztoky smíchejte a po ukončení procesu kvašení nařeďte 10 l vody. Rostlinky pohnojte a nadšeně očekávejte bohatou a chutnou úrodu.