Vždy když jsem se spálila, tak jsem celou noc nespala. Tato metoda mi ale pomohla a doporučuji ji všem.

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2020

Léto ještě nedalo sbohem a tak nás bude jistě čekat několik slunečních dní, kdy je možné nachytat bronz. To se dá i během jasným zimních dnů, kdy taktéž hrozí podobně jako v létě spálení kůže. Co v takovém případě dělat, pokud po ruce nemáte známé přípravky v podobě sprejů nebo tělových mlék? Jednoduše použijte to, co máte doma. Tyto věci na popáleniny zabírají nejlépe.

Mléko

Ano, obyčejné mléko je při popáleninách od slunce skvělou volbou. Když ho vytáhnete z lednice, tak vás ochladí a díky svému složení napomůže regeneraci. Ideální je namočit do mléka kapesník a ten přiložit na popálené místo.

Aloe vera

Unikátní rostlina, která je pro kůži to pravé. Dokáže velmi dobře mírnit bolest, stejně jako urychluje hojení a regeneraci. Aloe dnes můžete koupit třeba ve formě gelu, nebo klidně vymačkat potřebnou šťávu z vašich rostlin.

Brambory

Brambory nejsou jenom obyčejnou přílohou, ale jsou také dobrým pomocníkem na popáleniny. Škrob z nich zklidní pleť a napomůže hojení. Ideální je brambory najemno rozmixovat a aplikovat na popáleniny.

Rajčata

Podobně jako brambory jsou velmi vhodná také rajčata. Mají mnoho vody, která místo bude chladit a hydratovat. K tomu se přidají další látky, které jsou v nich obsaženy. I tady je vhodné rajčata rozmixovat a aplikovat.

Kokosový olej

Tento pomocník na popáleniny přijde vhod díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem. Eliminuje rizika případných doprovodných problémů, eliminuje zarudnutí a také pomáhá kůži lépe promastit, aby neschla.

Heřmánek

Známá bylina vhodná nejenom na zklidnění mysli, ale také na zklidnění spálené kůže. Nejlepší metodou je silnější odvar z heřmánku, do kterého se namočí kapesník a ten se přiloží na spálené místo.

Okurka

Obsahuje mnoho vody, což je její velké plus, jelikož hydratuje a chladí. Dále obsahuje prospěšné látky, které napomáhají regeneraci a hojení. Na popálené místo lze aplikovat plátky, případně nastrouhanou okurku.

Voda

Pokud nic výše uvedeného nemáte, nezoufejte a použijte obyčejnou studenou vodu, do které namočíte kapesník a ten položíte na popálené místo. Tím ho budete chladit a zároveň napomůžete hydrataci.