Zkuste tuto jednoduchou techniku jako usnout za 30 sekund nebo ještě méně

0
(0)

Dalibor , 21. 02. 2020

Všichni máme občas problém usnout. Je několik věcí, které jsou frustrující a jednou z nich je to, když jste unavení a nejste schopni usnout.

Měli jste úžasný horká koupel, vychutnávali jste si svůj oblíbený horký nápoj, dokonce jste si na svůj polštář nakapali pár kapek levandule. Pustili jste si jemnou, uklidňující hudbu. Bohužel, nic nepomohlo.


 Počkejte, vyzkoušeli jste dýchací trik 4-7-8?

 

My jsme o tom už také slyšeli, ale jsou to už celé roky. Je to holistická dýchací technika, která se používá především na boj proti stresu a úzkosti.

Může se však použít i na pomoc lidem, kteří mají problémy s usínáním. Mělo by to mít smysl, když to pomáhá proti stresu a úzkosti. Ty jsou často hlavní příčinou nespavosti (odborně insomnie).

Alina Gonzalez vysvětluje techniku, která spočívá v tom, že píšete čísla do třicet.

Tato žena na ni nedá dopustit, protože jí to změnilo život.

My se ale vraťme zpět k technice 4-7-8.

Jak ji provádět správně?


"Jednoduše, uděláte nádech nosem v trvání čtyř sekund, dech zadržíte na sedm sekund a ústy vydechněte vzduch velmi pomalu, ať to trvá osm sekund."

Alina Gonzalez upozorňuje, že když to vyzkoušíte poprvé, budete mít pocit, že se musíte rychle nadechnout nebo urychlit počítání. Raději to ale nedělejte a zkuste se ovládat.

Uvedených čísel se musíte "držet" (nebo se o to alespoň pokuste) a nedávejte si přitom žádné přestávky. Jinými slovy, sekvenci 4-7-8 opakujte disciplinovaně, bez obnovení běžného, ​​pravidelného dýchání.

Pokud to udržíte, doslova budete cítit, že vaše srdeční frekvence se zpomalí, mysl se utiší a celé tělo si fyzicky odpočine.

"Tato technika dýchání zapojí celé tělo do režimu odpočinku a uvolní ho tak, jako kdyby jste užil drogu. Ani si neumím vzpomenout, kdy se mi podařilo poprvé projít celou sekvencí 4-7-8, " říká Gonzalez.

Je to tak jednoduché a přesto to funguje. Jaký je důvod?


Přítel Aliny Gonzalez, který je licencovaným trenérem wellness, o této technice řekl, že aplikace rytmu dýchání podle této číselné kombinace vyvolává chemický účinek na mozek, který v důsledku toho zpomaluje srdeční frekvenci a pomáhá člověku usnout.

"Funguje to, je to šílené," takto popsala svou zkušenost s technikou Alina Gonzalez.

"Nemohla jsem se dočkat, až tento trik otestuji. Na budoucí ráno, když jsem se probudila, nemohla jsem si ani vzpomenout, kdy jsem se dostala k osmé sekundě výdechu. Tak rychle jsem usnula, " nadšeně dodává.


 
Takže samozřejmě, měl by si to vyzkoušet každý, kdo trpí pravidelně nespavostí. Jaké mají tedy výsledky ti, kteří to vyzkoušeli?

 

Už neležely hodiny v bdělém stavu čekajíc na to, kdy konečně usnou. Usnuli. Pak, když se uprostřed noci náhodou probudili, opět použili tuto techniku ​​a rychle usnuli. Spánek na nich nepřišel okamžitě, ale určitě dost rychle.

Jak to funguje?
Stres a dýchání jsou neoddělitelně propojeny. Vysoké úrovně stresu vedou k mělkému dýchání a mělké dýchání vede k většímu stresu.

Když jsme nervózní nebo vystresovaní, naše dýchání se zrychluje a stává se mělkým. Dýchání zhluboka a pomalu nás okamžitě duševně a fyzicky zklidňuje.

Není nic zvláštního na tom, že lidé, kteří jsou vystresovaní nebo jsou ovládáni úzkostí, nedýchají dostatečně a přechází to do chronického stavu. Dokonce dochází i k tomu, že nevědomě zadržují dech.

"Tím, že prodlužujete své vdechování na čas, dokud napočítáte do čtyř, se donutíte přijmout více kyslíku. Tím, že dech zadržíte na sedm sekund, umožníte kyslíku, aby ovlivnil krevní oběh.

Následně pomalým vydechováním během osmi sekund ze svých plic vypouštíte oxid uhličitý.

Touto technikou účinně zpomalíte svou srdeční frekvenci a zvýšíte objem kyslíku v krevním oběhu. Můžete mít dokonce pocit, že jste trochu lehčí, jakoby se vám točila hlava. Nárůst objemu kyslíku v krevním oběhu má podobný účinek jako mírné sedativum.

Okamžitě se tím uvolní vaše srdce, mysl, jakož i celý centrální nervový systém, protože vy ovládáte své dýchání a ne opačně, "vysvětluje Gonzales.

Toto dechové cvičení je užitečnou metodou dýchání. Je neodmyslitelnou součástí jógy a východních wellness postupů už po tisíciletí. Do západního myšlení a životního stylu byla začleněna teprve nedávno.

Doporučujeme vám, abyste této dýchací metodě dali šanci. Pokud chcete, toto cvičení si můžete vyzkoušet už dnes večer.


Doufáme, že se konečně dobře vyspíte.