Místo šamponu v obchodě sáhla po droždí. Její vlasy nyní vypadají o mnoho lépe a zdravě.

0
(0)

Dalibor , 05. 11. 2020

Překvapením a změnou pro vaše vlasy může být maska z droždí, kterou si snadno vyrobíte doma. Kvasnice jsou bohaté na minerály a vitamíny, které pomohou našim vlasům a vrátí jim zdravý vzhled. Tyto masky jsou velmi účinné hlavně pro mastné nebo naopak suché vlasy. Dodají vlasům sílu, zdraví, hustotu a lesk. Také urychlují růst vlasů, což potěší každou ženu.

Kvasnice několikrát zvětší svůj objem

Na výrobu masky si připravte dostatečně velkou nádobu. Kvasnice zvětší svůj objem a to několikrát, proto je potřeba na to myslet. K samotnému receptu budete potřebovat:

  • 1 lžičku droždí, 1 lžičku vody
  • 1 lžičku cukru a medu
  • Trochu hořčice

Droždí rozpustíme ve vlažné vodě a přidáme cukr. Až uvidíme, že droždí pracuje, přidáme med a hořčici. Takto připravenou masku si naneste na pokožku hlavy, do kořínku vlasů, hlavu zabalte do potravinářské folie a poté do ručníku. Po jedné hodině působení si vlasy umyjte šamponem. Uvidíte, že vlasy nabudou na objemu a budou lesklejší.

Vyzkoušejte také obměnu kvasnicové masky

Dalším tipem k vyzkoušení je maska s pepřem. Hlavní přísadou je také droždí. Kromě jiného si připravte pepř a vodu. Kvasnice ve vodě rozpustíme a přidáme pepřovou tinkturu. Stejné jako s maskou předtím, aplikujte si na hlavu i na vlasy a zabalte. Tuto masku ale nechte působit pouze asi 20 minut. Poté umyjte jemným šamponem.

Nespoléhejte se jen na šampony a kondicionéry z drogerie. Existuje mnoho způsobů výživy vlasů, které si můžete vyrobit doma, a nebude vás to stát spoustu peněz. Mnoho lidí přešlo z chemických šamponů na domácí výrobu, kdy využívají například vajíčko, med nebo si vyrobí gel ze lněného semínka. Na internetu najdete spoustu různých receptů, je ale potřeba vyzkoušet, jaká surovina vaším vlasům bude prospívat. Pokud se vám bude zdát, že po prvním pokusu jsou vlasy v hrozném stavu, dejte stejné surovině ještě šanci. Vlasy si musí na změnu nejdříve zvyknout. Je možné, že to bude dlouhá cesta, lesklé a husté vlasy ale za to stojí.