Stačí jeden pekáč, pár ingrediencí a několik vajec a vytvoříte pochoutku na rodinný oběd.

0
(0)

Dalibor , 25. 11. 2020

Spousta lidí miluje mleté maso. Tradiční recepty jako hamburger, sekaná nebo karbanátky už jsou všude známé, v článku si můžete přečíst recept na skvělou pečenou sekanou s vejci, kterou si opravdu zamilujete. Obohatit ji můžete česnekem nebo čerstvými bylinkami.

Bude vám stačit jeden pekáč

Na pečenou sekanou budete potřebovat několik ingrediencí:

  • 50 dkg mletého masa
  • Chléb, sůl, pepř
  • 1 vejce
  • 3 vejce uvařená natvrdo
  • 10-15 dkg strouhaného sýra

Dalšími surovinami, které jsou potřeba, jsou olej a 2 dl zakysané smetany. Vytvářejte masové kuličky se směsi masa, koření a vejce. Můžete do směsi přidat podle chuti petrželku nebo jiné koření. Skvělý může být česnek. Malý pekáček si potřete oleje a směs na ni rovnoměrně uhlaďte.

Vejce uvařená natvrdo rozkrojte na polovinu a položte na směs. Můžete vejce zabalit ještě do slaniny, jídlo bude mnohem chutnější. Polijte zakysanou smetanou a posypte sýrem. Troubu si předehřejte a poté pečte na mírný stupeň asi 35-45 minut. Pokud je vás doma víc, klidně udělejte dvojitou dávku, protože jídlo zmizí ze stolu bleskovou rychlostí.

Vyzkoušejte také pštrosí vejce

Podobný recept existuje i na karbanátky. Stačí vám jen čtyři uvařená vejce, 500 gramů mletého masa (nejlépe půl na půl hovězí a vepřové), mletá červená paprika, 2 syrová vejce, sůl, pepř, strouhanka a olej.

Do mísy si dejte mleté maso, papriku, syrová celá vejce a okořeňte. Do této masové směsi poté postupně zabalte vařená vejce. Obalte je tak, aby vejce nebyla vůbec vidět. Kouli ještě lehce obalte ve strouhance. Pekáček vymažte olejem, do něj dejte pštrosí vejce a pečte asi 40 minut při 150 – 170 stupních. Podávat je můžete s bramborami nebo bramborovou kaší. Pštrosí vejce ale můžete zkusit jen s chlebem a hořčicí. Chybu neuděláte ani s čerstvým zeleninovým salátem nebo různými druhy dipů.