Zkusili jste někdy reflexologii? Je alternativou v boji proti bolesti

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Dnešní svět je již přehlcen různými léky a technologiemi, jak ulevit od bolesti. Lidé stále hledají alternativy, jak obnovit rovnováhu těla a zdraví pomocí přirozených technik. Ty by při správném použití měli zmírnit příznaky nemocí.

Stimulací nervových bodů se vám dostane úlevy

Reflexologie je starodávná technika, která je založena na stimulaci nervových zakončení v reflexních oblastech těla. Mezi ně patří ruce, nohy, nos a uši. Tyto orgány vysílají signály úlevy do různých orgánů těla. Je velmi důležitou alternativou při snižování bolesti. V článku najdete několik různých masáží, kterými si pomůžete od bolesti. Používat budete ruce, protože každý bod naší ruky stimuluje jiný orgán těla.

Tato technika není náhradou specializované lékařské konzultace, ale umí zmírnit bolesti a tak je účinným nástrojem pro uzdravení, aniž byste potřebovali léky. Různé body na rukou označují nervová zakončení, které se odrážejí v orgánech těla, jak vidíte na obrázcích. Body můžete stimulovat pomocí masáže proti zmírnění bolesti nebo zánětu. Reflexologie rukou může pomoci dosáhnout následujících výsledků:

  • Zbavíte se bolesti hlavy, laryngidity, problémů s hrudníkem
  • Ustoupí boleti v oblasti stehen a kolen
  • Uleví se vám od žaludečních a jaterních potíží
  • Zbavíte se bolesti nohou

Kromě toho se zbavíte bolestí a problémů s prsty na rukou, ztuhlým krkem nebo ustoupí bolesti zubů. Stimulací určitých bodů vám skončí problémy s močovým měchýřem nebo se zbavíte bolestí v bederní oblasti.

Existuje několik druhů masáží

Několika druhy masáží si můžete od bolesti ulevit pouhou stimulací bodů na rukou. Vyzkoušet to můžete na sobě nebo si pozvat rodinu či příbuzné, které trápí různé problémy a bolesti. Masáží jim od nich ulevíte a navíc se naučíte masírovat, což vás nebo okolí přivede do stavu, kdy se úplně uvolníte, mozek vypne a vy se můžete plně oddávat masáži.

Nejčastějším druhem masáže je reflexologie chodidel. Existují také různé kurzy, na kterých se vám představí komplexně celá reflexologie, a díky kterým si osvojíte různé techniky masáží. Reflexní body jsou na chodidlech nejvýraznější a tak mají největší účinek. Chodidla jsou spojnicí mezi tělem a zemí, proto se také hodně doporučuje chůze naboso, především v přírodním terénu. Mačkáním a hlazením reflexních plošek nohou se dá zjistit mnoho problémů. Stimulujete také krevní oběh, ovlivníte nervový systém, zajistíte si energii a vitalitu.