TEST: Zkuste si i vy sami doma, jak dobře funguje vaše srdíčko. Stačí jen 3O vteřin vašeho času.

0
(0)

Tomáš , 18. 09. 2021

Onemocnění srdce a oběhové soustavy patří do skupiny život ohrožujících chorob, takže je zapotřebí jejich špatný stav odhalit co nejdříve. Pomoci mohou samozřejmě pravidelné návštěvy u lékaře – na ty ale bohužel stále chodí malé procento všech pacientů. Pokud nevíte, že jste na tom špatně s kardiovaskulárním zdraví, mohou vás překvapit takové příhody, jako je infarkt nebo mrtvice. Stav svého srdce a oběhové soustavy se můžete dozvědět i z pohodlí domova – a to již za 30 sekund!

Postup testu zdravého srdce

Všechno, co musíte udělat je napustit si misku studenou vodou a vhodit do ní několik kostek ledu. Po chvíli do této směsi ponořte ruce po dobu 30 vteřin. Pokud jsou vaše konečky prstů namodralé, pravděpodobně můžete mít problémy se srdcem. Naopak načervenalé konečky prstů znamenají, že je všechno tak, jak má být.

Jak zlepšit svůj krevní oběh?

Pokud nejste spokojeni s výsledkem tohoto testu, můžete na sobě začít pracovat. Existuje spousta potravin, které vám mohou pomoci zlepšit krevní oběh. Mezi ně patří:

  • Zázvor: toto koření zabraňuje tvorbě krevních sraženin.
  • Česnek: česnek je silný antioxidant, který je pro kardiovaskulární systém naprosto úžasný! Brání vzniku aterosklerotických plaků.
  • Kajenský pepř: toto pálivé koření můžete používat z důvodu obsahu kapsaicinu, který posiluje stěny tepen.
  • Ginkgo biloba: tato bylinka je považována za skvělou zejména pro mozek. Zlepšuje totiž paměť. Funguje dobře ale také pro mikrocirkulaci v mozku.
  • Lněné semínko: obsahuj lignany a mastné kyseliny, což jsou látky, které se obecně používají na vysoký krevní tlak.
  • Esenciální olej z jedné z těchto rostlin: eukalyptus, zázvor, pelargónie, mandarinka, citron, rozmarýn, tymián a šalvěj. Všechny tyto plodin zlepšují průtok krve tím, že uvolňují hladké svaly cév. Jen si dejte pozor, ať to s jejich používáním nepřeženete – v případě nadužívání a zejména přímé konzumace může jít i o život!