Zjistěte si, jak jste na tom se zdravím pomocí jednoduchého testu s polévkovou lžící.

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Potíže se zdravím se umí projevit mnoha způsoby, aniž bychom je nutně cítili. Je jen otázkou, jak moc velkou jim věnujeme pozornost, případně jestli víme, co a kde máme hledat. Některé si nás najdou samy - teplota, tlak, tvar stolice.  Jiné člověk nevidí, i když je má denně na očích.

Pokud si denně čistíte zuby (děláte to, že ano?) možná jste si kolikrát všimli, že povrch jazyka není čistě červený jako v komiksech, ale jsou na něm...fleky. Právě ty mohou být indikátorem, který hledáme a který nám ukáže potenciální problémy.

Co všechno prozradí váš jazyk

Máme pro vás proto typ na jednoduchý test odhalující možné problémy s vnitřními orgány. Není k němu potřeba žádný složitý a drahý přístroj za desítky tisíc korun. Budete k tomu potřebovat jen lžíci, světlo a plastový sáček. Takže jak na to?

Dejte si lžíci do úst spodní stranou navrch a přejeďte přes celý jeho povrch.

Lžíci pak dejte do plastového sáčku a někam pod silné světlo (slunce nebo žárovka). Nato počkejte zhruba jednu minutu a zkontrolujte lžíci. V případě, že je lžíce čistá, bez skvrn a jakéhokoli nepříjemného zápachu, máme pro vás dobrou zprávu. Téměř určitě netrápí vaše vnitřní orgány žádné problémy.

Pokud cítíte zápach, může to znamenat následující:

  • Vůně, jako když něco hnije – problémy týkající se plic
  • Sladký zápach – může vás trápit cukrovka
  • Amoniakový pach – něco trápí vaše ledviny

Jsou na lžíci skvrny?

  • Bílé nebo žluté naznačují dysfunkci štítné žlázy.
  • Fialové bronchitidu, případně špatný krevní oběh a vysoký stupeň cholesterolu v krvi.
  • Bílá respirační infekci.
  • Oranžová patří k nemocem ledvin.

Tohle všechno může váš jazykový test prozradit. Berte ovšem v úvahu, že všechny tyto indikace mají pouze informativní charakter a rozhodně se nejedná o jakoukoli náhradu důkladného vyšetření u praktického lékaře, případně specialisty.