Jednoduchý trik, jak se přestat bát zlodějů. Stačí vám k tomu vidlička a jednoduchý návod. Střežte si svoji domácnost i vy.

0
(0)

Dalibor , 12. 08. 2020

Dnes už má každý dům či byt zabudovaný zámek, který se dá zamknout. Někteří z nás investovali a pořídili si i speciální dveře, které je téměř nemožné otevřít bez toho správného klíče. Následující trik se vám ale přesto může hodit. Možná vlastníte starou chatu, předěláváte dům, rekonstruujete, bydlíte v hostelu, na koleji či ubytovně. Bude to znít až neuvěřitelně, ale za pomocí příboru se můžete ochránit před nezvanými návštěvníky stejně efektivně, jako za použití zámku a klíče.

Zapomeňte na předražené zámky a drahou instalaci

V dnešním článku vám poradí mistr zámečník, jak zajistit dveře za pomocí vidličky tak, že ani nebudete muset volat specialistu, aby vám instalovat zámek. Zámky obvykle najdeme pouze na vchodových dveřích a dveřích od koupelny. Co když ho ale chcete mít i někde jinde a ukrýt své cennosti před nenechavci? Máte dvě možnosti. Můžete

  • zavolat zámečníka a nechat si nainstalovat zámek
  • vzít vidličku a dveře zajistit sami – zadarmo!

Možná se vám to zdá legrační a nepravděpodobné, ale vidlička je stejně účinná jako kterýkoliv zámek. Chce to jen trochu trpělivosti a šikovnosti. Okoukejte od mistra zámečníka, jak se to dělá. Budete překvapeni, jak je to snadné.

Jak vidličkou zamknout dveře

Začněte tím, že si vezmete vidličku, která má co nejdelší zuby a zároveň plochou rukojeť. Pozor – toto je důležité. Pokud je rukojeť příliš tlustá nebo zuby moc krátké, zákrok se vám nepodaří. A jde se na to. Nejprve vložte vidličku do díry u rámu, který chcete zavřít.

Na vidličce si označte, jak hluboko jste ji zasunuli. Vysuňte ji. Teď ji v označeném místě ohněte do 90 stupňů. Rukojeť uřízněte. Ohnutou vidličku dejte do díry v rámu. Zavřete dveře. Mezi zuby vidličky vsuňte odříznutou rukojeť. A je to. Dveře jsou zamčené a nikdo je zvenčí neotevře. Pro odemčení vyjměte rukojeť ze zubů.

👍 Tento návod je užitečný