--> --> Toto byste měli určitě vědět. Jak vaše krevní skupina ovlivňuje vaší osobnost? Budete dost překvapeni. - iRecept

Toto byste měli určitě vědět. Jak vaše krevní skupina ovlivňuje vaší osobnost? Budete dost překvapeni.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 13. 08. 2020
-->

Mohlo by se to zdát nereálně, ale krevní skupina a její typ má skutečně velký vliv na osobnost člověka. Kvůli přítomnosti speciálních antigenů na červených krvinek v krvi vznikly 4 krevní skupiny – A, B, 0 a AB. I v rámci jedné skupiny ale existuje mnoho dalších typů a podkategorií. Nelze proto podle krevní skupiny odhalit celou osobnost. Můžeme se zaměřit ale na pár hlavních faktů, díky kterým pochopíte souvislost krevní skupiny s fungováním těla a jeho psychikou.

Transfúze a darování krve

Téma krevních skupin je velmi rozsáhlé a někdy také matoucí. Na úplná začátek se na jednotlivé skupiny podívejme z hlediska případného dárcovství a přijímání krevní transfúze.

  • Skupina A: může být příjemcem krevní skupiny A nebo 0, ale může darovat lidem se skupinou A nebo AB.
  • Skupina B: může dostat krevní skupinu B nebo 0 a může darovat B nebo AB.
  • Skupina 0: může přijímat krev pouze od typu 0 a je univerzálním dárcem. Může darovat krev každému.
  • Skupina AB: je univerzálním příjemcem krve, tj. Může přijímat krev z jakékoli jiné skupiny, ale může se darovat pouze majitelům stejné skupiny.

Jak je patrné, složení krve každé skupiny je zkrátka odlišné. Při jejich darování a přijímání se musíme řídit striktními pravidly. Jejich odlišné složení nás jako člověka ovlivňuje více, než bychom si mysleli.

Charakteristické vlastnosti osobnosti

Krevní typ dává osobnosti určité předpoklady. Nelze se řídit pouze tímto faktorem, samozřejmě se na formování charakteristických vlastností podílí i mnoho dalších vlivů. Prohlédněte si možné předpoklady vlastností podle krevní skupiny.

Lidé s krevní skupinou A jsou empatičtí a dbají na efektivitu a organizovanost. Díky těmto vlastnostem jde o přirozeného vůdce. Skupina B je naopak flexibilní vůči změnám a má tendenci urovnávat spory. Její držitelé jsou přátelští a aktivističtí. Lidé se skupinou 0 mají tendence být za každou cenu praktičtí. Jsou spíše asertivní, zdvořilí a soucítí s druhými. U lidí se skupinou AB se setkáte s racionalitou, klidem, vnitřní sílou a přemýšlením.

Vhodná strava pro danou krevní skupinu

Podle složení krve byste se měli řídit také při stravování. Každé tělo vyžaduje něco jiného. Zaměřit se na jeho potřeby můžete i z hlediska krevní skupiny. Pro všechny, se skupinou A je vhodná vegetariánská strava s konzumací ryb a dostatečného množství mléčných výrobků. Naopak nejméně jejich tělo těží z konzumace luštěnin, kořeněného jídla a kávy. Skupině B jsou doporučovány mléčné výrobky, skopové maso, ryby, zelenina a čaj. Nejvíce jim škodí alkohol a konzervační látky. Pokud máte skupinu 0, měli byste jíst všechny druhy masa včetně ryb a hodně zeleniny. Vyvarujte se mléka, zpracovaných potravin a nadměrného přejídání. Skupina AB by měla vyhledávat zejména čerstvé a organické produkty. Naopak co nejvíce omezit by měla smažená jídla.

Zvládání stresových situací

Stresové situace nemá rad nikdo. Jsou ale lidé, kteří jej dokáží docela dobře zvládnout. Jiným ale může působit značné potíže, a to i po zdravotní stránce. To, jak zvládáme stres je také částečně dáno krevní skupinou. V podstatě jsou jen 2 možnosti, buď stres zvládáte, nebo nikoliv. Takto je tomu u jednotlivých skupin:

  • Zvládá stres dobře: B, AB
  • Těžko se vyrovnává se stresem: A, 0

Osoby s krevní skupinou B jsou obvykle klidní, při horším průběhu ji pomáhá zhluboka dýchat. Problém nastává až při dlouhém trvání stresové situace. Ve chvíli, kdy dosáhne hranice vytrvalosti, exploduje. Podobně reagují lidé s krevní skupinou AB. Osoba se skupinou A je velmi náchylná k vysokým hladinám kortizolu, proto nedokáže zvládat stres. Velmi špatně zvládá stres a změny také skupina 0. Ta je náchylná k výbuchu hněvu, zejména v reakci na narušení jejího plánu.

-->