Zjistěte, co se děje s lidským tělem, pokud pijete Coca-colu. Už nikdy ji pít nebudete!

0
(0)

Bláha Tomáš , 27. 01. 2019

Přejete si být skutečně zdraví? Tak prvním krokem pro své zdraví je, přestat pít sladké bublinkaté nápoje, které lidskému zdraví škodí hned z mnoha důvodů. V dnešním článku se dozvíte, co se stane s naším tělem, pokud na něj zaútočíme konkrétně s Coca-colou.  Stačí 10 minut a do vašeho těla se dostane 10 čajových lžiček cukru.

Cukr

10 lžiček cukru představuje 100% doporučené denní dávky cukru pro člověka a jediný důvod proč nezvracím z tolika sladkostí je ten, že kyselina fosforečná, jako další složka coca-coly, tuto sladkost potlačuje.
Během 20 minut hladina vašeho krevního cukru prudce stoupne a následně játra, jako odpověď na vyloučení masy inzulínu slinivkou, začne toto obrovské ​​množství cukru přeměňovat rovnou na tuk.
Během 40 minut je zcela dokončena absorpce kofeinu, vaše oční zorničky se výrazně rozšíří, krevní tlak vám rázně stoupne a játra pumpují více cukru do krevního oběhu.
Kolem 45. minuty vaše tělo zvýší produkci dopaminu, který stimuluje nervové receptory v lidském mozku, mimochodem fyziologicky identická odezva jako u heroinu.
Po 60 minutách dospějete k prudkému poklesu hladiny cukru v krvi.

Kolik slazených bublinkových nápojů jste dnes vypili? A co vaše děti?

Američané

V roce 2005 byl bílý chléb, který do té doby představoval největší zdroj kalorií ve stravě Američanů, překonaný právě slazenými bublinkový nealkoholickými nápoji.
Průměrný Američan vypije každý rok více než 200 litrů slazených nápojů.
Takže před tím, než sáhnete po další láhvi nebo plechovce takového nápoje, prosím mějte na paměti, že každé jedno 3 dcl balení obsahuje přibližně 10 čajových lžiček cukru, respektive 150 kalorií, 30 až 50 mg kofeinu a také je napumpované umělými barvivy a sulfáty.
Nemluvě o fakt, že je to váš největší zdroj nebezpečného vysokofruktózového sirupu, vyrobeného převážně z geneticky modifikované kukuřice.

Hlavní složky těchto nápojů

Kyselina fosforečná
Ta může nabourávat schopnost těla využívat vápník vyúsťuje k osteoporóze a změkčení zubů a kostí

Cukr
 Je dokázáno, že cukr zvyšuje hladiny inzulínu, což může vést k vysokému krevnímu tlaku, vysokému cholesterolu, nemocem srdce, cukrovce, otylosti, předčasnému stárnutí a mnoha dalším negativním důsledkům. Většina slazených nápojů obsahuje přes 100% doporučené denní dávky cukru. Cukr je natolik škodlivý pro vaše zdraví v tak mnoho směrech, že existují dokonce seznamy obsahující jeho přes 100 možných následků

Aspartam (E951)
Tato chemikálie se používá jako náhrada cukru v tzv. dietních nápojích. Je zaznamenáno 92 možných negativních následků dávaných do souvislostí s konzumací aspartamu, včetně mozkové nádory, porodní defekty, cukrovku, psychické poruchy a epileptické záchvaty
Kofein: nápoje s obsahem kofeinu mohou zapříčiňovat nervozitu, třes, nespavost, vysoký krevní tlak, nepravidelný srdeční tep, zvýšený cholesterol, vyplavování minerálů a vitamínů, bulky na prsou a porodní defekty

Voda z vodovodu
i přes častým tvrzením příslušných státních orgánů o nezávadnosti vody z vodovodu se doporučuje ji nepít, protože může obsahovat řadu chemikálií, včetně chloru, trihalometanů, olova, kadmia a množství organických nečistot (polychlorované bifenyly a podobně)

Obezita

Je jasné, že nadměrná konzumace slazených nealkoholických nápojů je jedním z hlavních důvodů stupňování celosvětové epidemie obezity.
Jedna nezávislá studie publikovaná v britském deníku medicíny The Lacent demonstrovala silnou vazbu mezi konzumací slazených nápojů a dětskou obezitou.
Zjistilo se, že 12 leté děti, které pravidelně tyto nápoje pili, měli mnohem větší výskyt obezity než děti, které jejich nepili.
Ve skutečnosti vypití jen jednoho slazeného nápoje denně po dobu téměř dva roky trvajícího výzkumu zvyšoval riziko obezity o 60%. Tuto se žádá zvýraznit, že se jedná o obezitu charakterizovanou jako nadmíru vysoká nadváha, čili již chorobný stav, ne obyčejná nadváha.

Ještě pro názornost uvedeme další fakt – jeden nápoj slazeného nápoje denně může k celkové váze během jednoho roku přidat až 8 kilogramů.

Statistické údaje týkajících se rizik slazených nápojů

  • Jeden nápoj denně zvyšuje riziko cukrovky o 85%
  • Jejich konzumenti se vystavují zvýšenému riziku rakoviny.
  • Zdravotní limit pro výskyt benzenu ve vodě je 5 molekul benzenu na 1 milion molekul vody (tzv. 5 ppm).
  • Při analýzách slazených nápojů se v některých z nich zjistili koncentrace až 79 ppm a z více než 100 testovaných značek většina obsahovala alespoň nějaké množství benzenu
  • Ukázalo se že tyto nápoje mají tendenci poškozovat DNA. Hlavním viníkem je zde benzoát sodný, běžně přidávána konzervační látka, který má schopnost deaktivovat vitální úseky DNA. To může eventuálně vést k takovým katastrofám jako cirhóza jater nebo Parkinsonova choroba.

Pokud v současnosti pijete slazené bublinkové nápoje, tak skoncování s nimi je jednoduchý způsob jak si zlepšit své zdraví.

Čistá voda je mnohem lepší volba

Nebo pokud se jejich nevíte vzdát úplně, tak zkuste pít alespoň bublinkové minerálky ochucené čerstvou citronovou nebo limetkovou šťávou. Neexistuje vůbec žádný důvod k tomu, aby tyto nápoje pili děti.

A bez výmluv

Vyloučení slazených nápojů z pitného režimu je jedním z nejdůležitějších faktorů jak se vypořádat se zdravotními problémy, kterými trpíte vy nebo vaše děti.
Pokud trpíte závislostí (a vězte, že cukr vyvolává větší závislost jako kokain), pak buď v sobě najdete dost pevné vůle na její překonání. Podobně jako si kuřáci odvykají od cigarety, případně, pokud by to bylo pro vás nezvládnutelné, pak jsou k dispozici různé psychologické metody zbavování se závislosti.
Jednou z takových metod je například metoda „Turbo Tapping“ založená na technikách emocionálního osvobozování mysli.

👍 Tento návod je užitečný