Recept na domácí opalovací krém. Neměla jsem čas se v létě opalovat, ale chtěla jsem být hnědá.

0
(0)

Dalibor , 02. 09. 2020

Léto právě skončilo. To ale neznamená, že se musíte rozloučit s přirozeným a krásným opálením. Samoopalovací krémy jsou poměrně drahé. Kůže je po nich často spíš nažloutlá nebo do oranžova. Solárium ještě dražší a pro zdraví navíc škodlivé. Naštěstí je tu ale způsob, jak dosáhnout nádherných a příjemných hnědých tónů, a to levně a bez chemie. Užijte si nádherného opálené a snědé kůže po celý rok bez slunce, dovolené i škodlivých chemikálií ze solária nebo běžných krémů.

Zázračné kakao

Víte o tom, že kakao není dobré jen pro děti k snídani a na pečení? Můžete si z něj také vyrobit domácí opalovací krém, který je přírodní, bez toxických látek a bez finančního přispívání kosmetickému průmyslu. Jeho velkou výhodou je nejen nízká cena a vysoká efektivita, ale také to, že se velmi dobře absorbuje do pokožky a působí tam. Díky tomu nebudete bojovat se žlutými tóny. Na výrobu budete potřebovat:

  • 1-2 čajové lžičky kvalitního neslazeného kakaa,
  • ½ šálku tělového mléka (ideálně to, které už máte vyzkoušené).

Příprava je úžasně snadná

Jak už asi tušíte, stačí smíchat trochu tělového mléka s kakaem. Rozmíchat tak, aby ve směsi nebyly žádné hrudky. Připravený opalovací krém dejte do sklenice a můžete aplikovat. Čím více kakaa přidáte, tím tmavší budete. Před samotnou aplikací se budete muset řádně připravit. V první řadě musíte odstranit odumřelé epiteliální buňky, a to peelingem dle své volby. Máte-li nějaký již vyzkoušený, použijte ho. Mimo jiné si ho můžete také udělat doma a tím opět ušetřit.

 

Jen díky tomu dosáhnete rovnoměrného vsáknutí krému a rovnoměrné barvy. Krém naneste a nechte ho pořádně vsáknout do pokožky. Teprve poté se můžete obléknout. Jednou týdně aplikujte tenkou vrstvu kakaové směsi a budete si užívat krásného a přirozeného opálení po celý rok bez ohledu na to, kolik je venku stupňů a jestli svítí sluníčko.