Získejte bohatou úrodu paprik pomocí obyčejného prosa. Poradíme vám jak na to.

0
(0)

Dalibor , 04. 05. 2021

Jistě každému pěstiteli už se někdy stala skutečnosti, že si vypěstoval ze semínek nádherné sazeničky paprik. Po třech zmrzlých je zasadil na zahradě do záhonu či velkých květináčů, staral se o ně, jak nejlépe uměl, a výsledek sklizně bylo pár paprik, které nebyly křehké a šťavnaté. Pokud vás někdy trápila tato situace, možná jste se smířili s tím, že každý rok holt přeje jinému druhu zeleniny či ovoce. Každým rokem něco neroste a jiné dobře plodí. Nutně tomu tak být ale opravdu nemusí. Pokud jste se již někdy do této nepříjemné situace dostali, nevadí. Na základě tohoto článku budete schopní zajistit vysokou úroku sladkých, křehkých a šťavnatých paprik i v roce, který paprikám „nepřeje“.

Pomůže vám tinktura z prosa

Ano, čtete správně, právě tinktura získaní z obyčejného prosa vám pomůže těmto nepříjemným skutečnostem u paprik předcházet. Zajistí vám velkou úrodu těch nejlepších paprik, jaké jste kdy jedli. Proso podporuje růst a kvetení paprik. A právě na základě toho dokáže zvýšit jejich úrodu. Postačí vám k tomu tinktura prosa, kterou se rostliny zalévají. Obecně se doporučuje smíchat 5 litrů tinktury s 5 litry vody, poté je možné papriky zalévat.

Postačí vám to nejobyčejnější proso, jaké se vám v obchodě podaří sehnat. Nechte louhovat celou hrst prosa se stonky v teplé vodě. Při louhování ve studené vodě se vám nepodaří z prosa získat všechny potřebné látky. Nechte proso louhovat celý den, opravdu 24 hodin a pak získaný výluh přeceďte. Pak už jen smíchejte 5 litrů této tinktury s 5 litry obyčejné vody a můžete začít zalévat. Ke každé rostlince papriky byste měli nalít 0,5 litrů takto nachystané zálivky. Díky této informaci si můžete nachystat tolik tinktury, kolik jí potřebujete. Anebo si naopak udělat tinktury více, aby zbyla do zásoby. Záleží jen na vašem uvážení.