Už nemusíte za švadlenou. Toto je jednoduchý trik jak opět spravit ZIP u jakékoliv bundy či mikiny.

0
(0)

Dalibor , 01. 02. 2021

Každému se to přihodilo. Rozbitý zip na bundě nebo mikině není nic hrozného, pokud víte, jak si ho snadno opravit. Někdy to ale může skončit nezdarem a bundu nebo kabát musíte dát k odborníkovi nebo dokonce vyhodit a koupit si nový kousek. S naším trikem si ale zip spravíte během několika minut.

Potřebovat budete pouze vidličku

Žádné bundy ani kalhoty už nebudete muset vyhazovat. Všechno, co budete k opravě zipu potřebovat, je vidlička. Tento trik sdílel na sociálních sítích Jesse Torres a vidělo jej už několik milionů lidí. Je to opravdu jednoduché a funguje to na všechny typy zipů.

Torres sám již vyhodil několik oblíbených bund právě proto, že se mu na nich zlomil zip. Chtěl už tomuto problému předejít a přišel na to, že postačí obyčejná vidlička, která dokáže zázraky. První věc, kterou udělejte, je zapnutí zipu do dvou cvočků na vidličku.

Vidlička podrží zip na svém místě a vy poté jen upevníte konce zipu zpět na uzávěr. Není to nic těžkého a znovu můžete nosit svůj oblíbený kousek oblečení! Celý postup můžete shlédnout na videu a pokud máte rozbitých zipů více, můžete si to natrénovat. Pokud se vás někdo zeptá na metodu, která pomůže s opravou zipu, můžete tento trik hodit jako dobrou radu.

V některých případech pomohou kleště nebo kombinačky

Může se stát, že se vám zip bude rozjíždět. I na tento problém existuje trik. Stačí mít po ruce kleště nebo kombinačky. Do pravé ruky vezmeme kousek oblečení a do levé ruky jezdec, který kleštěmi jen lehce zmáčkneme po obou stranách. Vždy mačkejte jen užší část jezdce a dejte pozor, abyste nepoužili moc velkou sílu. Jinak byste jezdec zničili.

V případě, kdy už není potřeba oprava a musíte vyměnit celý zip nebo jezdec, navštivte galanterii. Na každém jezdci je číslo, které určuje jeho velikost. Vybrat si poté můžete z různých barev, velikosti i tvarů. Vždy ale vyzkoušejte, jestli jezdec sedí do vybrané bundy nebo kalhot.

👍 Tento návod je užitečný