Ženy po 40 mějte se na pozoru. Ve vašem věku se tělo zcela mění, proto musíte dělat tyto věci pro své zdraví a krásu

4.8
(67)

Dalibor , 19. 12. 2019

Tělo zralé ženy se liší od těch mladých a proto je třeba si upravit stravovací návyky, protože i ty ovlivňují vyšší věk. Pokud chcete vědět proč a jak na to, pokračujte ve čtení! Po 40. roku života dochází ke změnám v hormonální hladiny. Z tohoto důvodu se mění i stav pokožky, metabolismu a nervového systému. Pokud chcete zhubnout, musíte nejen jíst menší porce, ale i změnit svůj jídelníček.

Zdraví a krása

Začnou se vyskytovat problémy se střevy, protože jejich elasticita se snižuje a lidi často trápí zácpy nebo nadýmání. Abyste tomu vyhnuli, opět je nutné dodržovat správnou životosprávu. Obecně platí, že pokud chcete efektivně zhubnout a starat se o celkový stav vašeho těla, měli byste postupovat podle následujících pokynů.

Dávejte si pozor na proteiny mléčného a rostlinného původu. Množství masa by mělo věkem snižovat, protože způsobuje zhoršení trávení. Proto do svého menu přidejte tvaroh, sýr a žampiony. V případě, že se masa nechcete vzdát, zvolte raději takové, na kterém je méně tuku, například králičí nebo kuřecí.

Pijte vodu

Pijte vodu ihned po probuzení a mezi přestávkami během jídla. Dopřejte si i kávu, ale ne více než jeden šálek denně.
Vyhýbejte se sladkým limonádám, rychlému občerstvení a moučným jídlům. Sladké pečivo, cukr - rychlé sacharidy, které se v těle rychle rozkládají a přeměňují na tuk.

Pokud se vám nedaří vzdát se nezdravého jídla lusknutím prstů, můžete si ho dopřát jednou denně. Odborníci na výživu radí, abyste tento nezdravý výrobek zkonzumovali ještě v první polovině dne a měl by být bohatý na vlákninu. Například takové jablko v karamelu či celozrnné pečivo s tenkou vrstvou marmelády potěší každou sladkou duši.

Orientujte se na sezam, protože obsahuje fytoestrogeny - rostlinné analogy ženských pohlavních hormonů. Tyto semínka pomáhají regulovat metabolismus a snižují hladinu škodlivého cholesterolu. Konzumujte nejvýše 3 čajové lžičky denně.
Vyhýbejte se alkoholu, pokud chcete být štíhlá a mít střeva, které budou fungovat jako hodinky. Na dovolené si však můžete dopřát 1 sklenice suchého červeného vína.

Mořské plody

Tučné mořské ryby patří mezi nejlepší produkty pro ženy po 40-tce. Polynenasycené tuky, které se v nich nacházejí, chrání cévy, zlepšují paměť, vlasy a vaše pokožka dostane tu správnou barvu.

Co je to stravování prostřednictvím menších porcí jídel? Je to konzumace malých jídel každé 2 až 3 hodiny. Nebudete mít čas na hladovění a zrychlíte svůj metabolismus. Zpočátku to může být nepříjemné, pokud na to nejste zvyklé. Hlavní v tom případě, když jste celý den nejedli nic a večer si dopřejete všechno jídlo světa.

Postupujte podle těchto pravidel v každém věku, budete se cítit mladě a hlavně zdravě! Zapomenete na pocit těžkého žaludku a nadváhy. Zkuste to, je to jednoduché! Držíme palce.