Žena za 16 let potratila celkem 18 krát a v 48 letech konečně zažila úžasnou věc: Lékaři tomu nemohli uvěřit, tomuto se řekne zázrak!

0
(0)

Dalibor , 29. 05. 2024

Průměrný věk prvorodiček se neustále zvyšuje, přesto je však porod prvního dítěte ve věku přesahujícím čtyřicítku spíše raritou než normou. Louise Warneford vlivem zdravotních problémů přivedla své vysněné miminko na svět až ve věku, kdy jiné ženy často očekávají příchod prvního vnoučete: novopečené maminky se stala v 48 letech.

Věděli jste že?

· Průměrný věk rodiček se ve většině západních zemí pohybuje okolo třicítky.

· Mateřství po 35 roce bývá často rizikové.

· Problémy s otěhotněním má asi 15 procent párů.

Prognóza nebyla přívětivá, manželé se ale nehodlali vzdát bez boje

Louisina o sedm let starší manžel Mark podstoupil před začátkem jejich vztahu vasektomii, takže bylo od první chvíle jasné, že cesta k vysněnému dítěti nebude jednoduchá.

Když se o rodičovství začali pokoušet, bylo Louise 32 let. Podle očekávání se otěhotnění nedařilo, Louise a Mark se ale nevzdávali a využili služby centra asistované reprodukce.

Když se konečně podařilo a těhotenský test ukázal, že je Louise těhotná, byli oba manželé štěstím bez sebe. Jejich velká radost ale bohužel trvala jen krátce.

Po mnoha letech trápení se našla diagnóza as ní i další naděje

Louise byla těhotná jen několik týdnů, když nečekaně potratila. Bylo to pro oba nesmírně bolestivé, ale nehodlali se smířit s tím, že budou žít svůj život bez dítěte, a dále zkoušeli štěstí za pomoci reprodukční kliniky a oplodnění in vitro.

Během šestnácti let tímto způsobem otěhotněla Louise osmnáctkrát, ale vždy se stejným výsledkem ... po zhruba deseti týdnech prosperujícího těhotenství znenadání přišel potrat.

Manželé utratili přes 2 mil. korun

Za služby reprodukční kliniky v průběhu času utratili přes dva miliony korun. Po tolika letech bolesti už manželé přestávali doufat.

Lékaři z centra asistované reprodukce však nakonec objevili příčinu těchto potratů: Lousino tělo produkovalo buňky, které zabíjelo embrya.

Pomocí léků se podařilo tyto stavy potlačit. Louise se konečně dočkala svého vytouženého syna Williama a mateřství si užívá plnými doušky.