Žena bojovala s rakovinou bez chemoterapie. Jde hlavně o životní styl, říká tato matka od dítěte.

0
(0)

Dalibor , 02. 12. 2020

Žena měla rakovinu štítné žlázy 4. stupně, ale chemoterapii odmítla. Věřila, že nemoc dokáže porazit i jinými prostředky. Tímto samozřejmě nenabádáme k odmítnutí léčby, vše záleží na vašem uvážení. Žena se pro odmítnutí chemoterapie rozhodla, jelikož její nemoc byla již ve velmi vážném stádiu a ona nechtěla zemřít na hrozné vedlejší účinky chemoterapie. Zvolila si tedy jinou cestu!

Hlavní je rozhodnout se učinit změnu

S diagnózou 4. stupeň rakoviny štítné žlázy jí lékaři předpověděli extrémně rychlý konec. Dozvěděla se, že jí zbývá pouhý rok života, a i to by byl nebývalý úspěch. Žena podstoupila několik operací na odstranění rakoviny a rozhodla se, že se pokusí své tělo trvale vyléčit. V takové situaci přece už není co ztratit. Učinila několik rozhodujících kroků:

  • přestala kouřit,
  • začala s jógou,
  • vzdala se nezdravého jídla,
  • každý den jedla spoustu ovoce a zeleniny.

Nalaďte se na zdraví

Říká se, že rozhodující pro zdravé tělo a mysl je několik faktorů: naše okolí, naše dlouhodobé rozpoložení, dostatek spánku a přísun zdravých bio potravin. Rovněž hrají roli i dostatek pohybu a snaha uvědomování si vlastních potřeb a jejich naplňování.  Někteří lidé dokonce přistupují i k meditaci a nemohou si ji vynachválit.

Nezapomínejte na sebe

Nakonec se žena šest měsíců po zahájení samoléčby začala zotavovat! Rakovinné buňky samozřejmě nezmizely úplně, ale jejich počet v těle se snížil. A co je nejdůležitější – žena s touto děsivou diagnózou je stále naživu a její kvalita života je ještě lepší než u některých dokonale zdravých lidí. Z příběhu si můžete vzít dvě zásadní informace. Zaprvé, boj s rakovinou lze vyhrát! A za druhé – co jíme každý den, jak žijeme, jak jsme fyzicky aktivní – to vše může velmi silně ovlivnit naše tělo a nemělo by se na to zapomínat.