Bolest prsou během menstruace: Zelný list v podprsence vám uleví od bolesti. Doporučuji všem ženám.

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Zelí je jakýmsi přírodním zázrakem, který má pro náš organismus příznivé účinky, a to jak při vnitřním, tak i vnějším užití. Bez zelí by neexistoval recept na chutnou a vydatnou zelnačku, nebo by knedlo, zelo, vepřo nebylo kompletní. Tato léčivá zelenina obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, a kromě toho je i chutná. Její využití se však neomezuje jen na tvorbu pokrmů, zelné listy pomohou i s otoky, či záněty. Inspirovat se mohou těmito radami zejména ženy, které kojí svého malého potomka a mají potíže s bolestivými bradavkami. Zelné listy totiž prsa zklidní.

Jak aplikovat zelné listy na bolavá prsa?

Než zelné listy použijete k zmírnění obtíží v souvislosti s podrážděnými prsy, postupujte následovně:

  • Oddělte od zelné hlávky dva silnější listy, omyjte je ve vlažné vodě a trochu pomačkejte, aby pustily šťávu.
  • V další fázi zelní listy umístěte na pár minut do lednice, aby se vychladily.
  • Následně listy ze zelí vyjměte z chladničky a přiložte k prsům, ideálně do podprsenky, aby dobře držely.
  • Až zelné listy uschnou a zahřejí se, můžete je vyměnit za čerstvé.

Jaké další využití má zelí?

Zábaly ze zelných listů lze aplikovat rovněž při bolestech kloubů, k hojení popálenin, modřin a při migrénách. Pokud vás trápí i bolest zubů, udělejte si ze zelných listů obklad. Výborné je zelí i na podporu krásnější pleti. Pomůže ji totiž odmastit a zhojí dobře i akné. Zelné listy k tvorbě léčivé pleťové masky pouze rozmělníte a promísíte s olivovým olejem a například troškou rýžové mouky.

Léčivá je i zelná šťáva

Abyste své zdraví skutečně poctivě upevnili, je vhodné občas popíjet i šťávu ze zelí. Tu můžete zakoupit již předpřipravenou, nebo lze ze zelných listů vylisovat doma. Tento přírodní nápoj pomůže především lidem s artrózou a revmatoidním onemocněním. Když jej promísíte s trochou bio medu, podpoří i léčbu respiračních nemocí.