Zelené ořechy a med - o této kombinaci by měl v těchto dnech vědět každý, kdo má na dvoře ořech: Poklad do rodiny!

0
(0)

Dalibor , 19. 06. 2020

O zdravotních účincích vlašských ořechů není pochyb. Vše lze použít - listy, ovoce a slupku. A rozhodně nemusíte čekat do podzimu, kdy dozrávají jádra vlašských ořechů. Sbírejte zelené ovoce a vytvářejte chutné pochoutky plné zdraví doma.

Zelené ořechy nejsou jen skutečnou pochoutkou, ale jsou také mimořádně zdravé. Mohou být použity k výrobě sirupu, džemu, kompotu, likéru nebo dokonce odvarku. Obsahují velké množství vitamínu C. Mají pozitivní vliv na mnoho věcí. Jsou skvělým posilovačem imunity, působí proti únavě a depresi, detoxikují tělo, posilují játra a žaludek, čistí krev, sliznici jícnu a také podporují vylučování těžkých kovů. Pomáhají také s hypotyreózou, bolestmi v krku a dýchacími problémy.

Zelené ořechy jsou však vhodné ke konzumaci nejen pro své zdraví prospěšné vlastnosti, ale také pro kulinářské zážitky: jsou perfektním příkrmem pro maso, jako přísady do zeleninových salátů, ale jsou také vynikající pro ovocné saláty.

Ořechy v medu - zdravá a nesmírně chutná pochoutka, pomůže i při hubnutí

Tento domácí nápoj přispívá k řádnému fungování štítné žlázy, zlepšuje krevní obraz, pomáhá při bolestech v krku, onemocněních dýchacích cest a současně odstraňuje další libry. Stačí jen dvě ingredience!

Budeme potřebovat

  • 40 mladých zelených vlašských ořechů
  • 1 pohár domácího medu

Jak na to ? 

Umyjte zelené ořechy i se slupkou a poté je jemně nakrájejte nebo několikrát propíchněte. Potom vezměte sklenici a vložte ji do ní. Zalijte směs medem a dejte jí na místo na slunci. Směs by měla stát po dobu 40 dnů. Pak je nápoj připraven. Používá se ráno / na lačný žaludek /, ořechy se rozpadají, uvolňují šťávu, konzistence bude jako sirup.

Jak to funguje?

Štítná žláza začíná produkovat více hormonů. A můžete zjistit, že to funguje zlepšováním vašeho zdraví. Existuje také potřeba zvýšit příjem jódu. Štítná žláza potřebuje alespoň 200 mikrogramů jódu. Vždy však ověřte správné fungování štítné žlázy vaším lékařem.

Výborný kompot ze zelených ořechů

Na vynikající kompot ze zelených ořechů budete potřebovat tyto ingredience:

  • 1 l vody
  • zelené ořechy
  • 2 kg cukr
  • skořice
  • hřebíček

Jak na to ? 

Omyjte nezralé zelené ořechy, důkladně propíchněte jehlou, nalijte na ně studenou vodu a nechte ji vyluhovat 14 dní. Vyměňte vodu denně. Na konci loužení by skořápka ořechu měla být hnědá až černohnědá. Vodu denně měňte. Ke konci louhování má být slupka ořechu hnědá až černohnědá. Ořechy sceďte, nechte okapat a vařte ve vodě.  Nalijte ořechy do sklenic, nalijte horkou infuzi (vařte na 1 litr vody a 2 kg cukru), nebo složte hřebíčkem nebo skořicí podle chuti a zavřete. Vložte je do hrnce s horkou vodou a sterilizujte zahříváním na 95 ° C po dobu 20 - 40 minut (sklenice 0,7 - 0,9 l - 60 minut, sklenice 0,5 l - 50 minut). Po sklenici ochladit. Ořechy jsou přidávány do kompotů pro dekoraci, mají vynikající nezapomenutelnou chuť.