Žehlení mě nikdy nebavilo, ale díky těmto trikům mám vyžehleno raz dva. Zkuste takhle žehlit prádlo i vy.

0
(0)

Dalibor , 19. 01. 2021

Máte rádi žehlení? Pravděpodobně ne, ale už jste si na tuto nepříjemnou povinnost asi zvykli. Rozčiluje vás, že výsledky nejsou vždy perfektní a neodpovídají času ani námaze, které jste této práci věnovali? Vyvarujte se níže zmíněných chyb a mějte dokonale vyžehlené prádlo.

Nenechejte prádlo přeschnout a začněte s nejjemnějšími materiály

Žehlení přeschlého, pomačkaného prádla nikdy nemůže dopadnout dobře. Je nutné vždy žehlit hned poté, co prádlo sundáte ze šňůry nebo vyndáte ze sušičky. Pokud nestíháte žehlit hned, snažte se alespoň prádlo co nejlépe poskládat a vyhladit. I tak ale budete pro vyžehlení skladů a různých přehybů potřebovat suché prádlo trochu zvlhčit rozprašovačem nebo napařovací žehličkou.
Určitě víte, že je dobré žehlit choulostivé materiály při nízké teplotě. Ale mnoho lidí si toto jemné prádlo nechává až na konec, kdy sníží teplotu na žehličce. Chyba! Je lepší s jemnými kousky začít. Žehlička ještě není rozpálená a nehrozí nebezpeční zničení oblíbeného kusu šatníku.

Dejte pozor na potisk a aplikace, můžete si zničit oblečení i žehličku

Pokud má váš oděv tištěný vzor nebo aplikaci z jiného materiálu, dávejte pozor, abyste jej nežehlili při příliš vysoké teplotě, protože by to zanechalo stopy na látce nebo by se vzor mohl zničit. Vždy snižte teplotu nebo místo vynechejte a opatrně vyžehlete jen z rubu nebo zadní strany. Zejména plastovým potiskům je třeba se vyhnout obloukem. Zničíte si nejen tričko, ale taky žehličku, protože roztavenou umělou hmotu budete odstraňovat jen velmi těžko.

Věnujte péči svojí žehličce, vyvarujete se tím nežádoucích skvrn

Je třeba čas od času vyčistit žehlicí plochu vaší elektrické pomocnice. Někdy se na ni mohou přichytávat nečistoty, které si potom roznášíte po dalším oblečení. Můžete vyzkoušet:

  • houbičku
  • hadřík namočený v octu
  • zubní pastu.

Důležité je také z napařovacích žehliček po každém žehlení vylévat vodu, zvlášť pokud nepoužíváte destilovanou, ale obyčejnou vodu z kohoutku. Ta totiž může způsobovat usazeniny, které budou vypadávat tryskami, případně je úplně zacpou.

👍 Tento návod je užitečný