Že jste sůl dosud používali jen v kuchyni? Zkuste ji přenést do koupelny a vyzkoušejte některý z tipů pro lepší vlasy a pokožku

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Sůl známe především jako základní ochucovadlo do potravin, jinak je známá také koupelová sůl, karlovarská nebo himalájská, pro koupele zejména nohou. Možná jste ale nevěděli, že přírodní, minerální sůl můžete díky jejím jedinečným vlastnostem využít i jinak. Pokud jde o péči o tělo, kromě již zmíněných koupelí nohou poslouží sůl jako nenahraditelná součást

  • šamponu při boji proti mastným vlasům
  • tělového peelingu, a
  • peelingového krému na chodidla.

Pomocník proti mastným vlasům

Pokud patříte mezi ty, které trápí mastné vlasy, doporučujeme vám vyzkoušet přidat sůl do vašeho běžně používaného šamponu. Otevřete lahvičku se šamponem, nasypejte do ní 2 až 3 polévkové lžíce soli, uzavřete a obsah důkladně protřepejte. Poté již šampon používejte běžným způsobem a brzy uvidíte, že se kvalita vašich vlasů zlepší a nebudou se tolik mastit.

Tělový peeling

Hrubá mořská sůl vám může posloužit jako jedinečná ingredience do doma vyrobeného tělového peelingu. Stačí přidat 2 polévkové lžíce mořské soli do sklenice do poloviny naplněné kokosovým olejem a důkladně promíchat. Směs poté přelijte do uzavíratelné nádoby a používejte pravidelně na celé tělo. Tento čistě přírodní peeling má jemné abrazivní účinky a vyčistí a omladí vaši pokožku.

Peelingový krém na chodidla

Vedle využití soli pro výrobu tělového peelingu a domácí lázně na nohy můžete nohám ulevit také tím, že si připravíte a budete používat peelingový krém na chodidla. Ten získáte smícháním stejného objemu soli a olivového oleje. Obdobně jako u tělového peelingu, i zde se doporučuje krém uchovávat ve vhodné, uzavíratelné nádobě. Pokud budete tento krém vtírat do chodidel alespoň dvakrát týdně, brzy se dostaví výsledky v podobě hladké a vláčné kůže.

Na bolest hlavy

Abychom nezůstali pouze u využití soli v koupelně, máme pro vás ještě jeden užitečný tip. V tomto případě se ovšem jedná o konzumaci soli, která však není vhodná pro osoby, které trpí vysokým krevním tlakem. Pokud však potíže s tlakem nemáte a potřebujete účinně zmírnit bolest hlavy, naplňte sklenici čistou, studenou vodou a rozmíchejte v ní jednu polévkovou lžíci soli. Není to příjemné, ale sami uvidíte, že do čtvrt hodiny bolest hlavy poleví.