ZDRAVÍ: Coronavirus na vlasech? Jak často si během epidemie umýváte hlavu? Doktor odpoví

0
(0)

Dalibor , 28. 03. 2020

Coronavirus je téma dnešní dnů a následujících dnů, týdnů a možná i měsíců. Nový typ coronaviru útočí po celé planetě a už má na svědomí hromadu lidských životů. Začal se šířit z Číny, ale současným epicentrem je Evropa. My, jakožto Evropané, jsme tedy v potencionálním nebezpečí a musíme se před virem chránit. K tomu je nutné dodržovat bezpečnostní opatření, hygienické návyky a být především zodpovědní k sobě i ostatním. Důležité jsou ovšem ty hygienické návyky, které musíme dodržovat opravdu striktně. Mezi ně patří i mytí vlasů, což samozřejmě provádí každý. Odborníci ovšem zjistili, že umývat vlasy je v současné době nutné častěji.

Přísná hygiena musí být


Vlasy vyžadují stejnou péči jako celé naše tělo. Jsou lidé, kteří si vlasy umývají pravidelně každý den, protože chtějí, aby je měli krásné, zdravé a silné. Nicméně není úplně nutné, abychom si za normálních okolností vlasy umývali každý den. Jejich struktura to vydrží na dva až tři dny. V současné době se ovšem situace mění a hygienické předpisy jsou mnohem přísnější. Patří mezi ně také mytí vlasů, a proto bychom si je měli mýt mnohem častěji.


Vlasy jako přenašeč


Vlasy jsou nositeli baterií, nečistot, prachu a dalších materiálů, které na sobě nechceme. Pokud se často pohybujeme venku a docházíme do kontaktu s dalšími lidmi, pak je pravděpodobnost, že naše vlasy zachytí nečistoty, velmi vysoká. Máme-li navíc vlasy delší, je pravděpodobnost větší. Lékaři nyní přišli na to, jak často je nutné umývat vlasy vzhledem k pandemii coronaviru.

Z vlasů na polštář


Coronaviru se přenáší kapénkami, a právě kapénky mají velkou tendenci zachytávat se na vlasech.

Následně se mohou dostat na oblečení, ústa nebo obličej. Z toho důvodu je vhodné mýt si vlasy každý den, zejména pokud pracujete s větším množstvím lidí nebo se pohybujete v nebezpečných zónách, například v MHD nebo obchodě. Virus si totiž můžeme přenést na náš polštář a poté se jim nechat infikovat. Myjte si proto vlasy každý den a snížíte tak riziko nákazy tímto virovým zabijákem.