Každý rok mi plodí okurky až do podzimu a přitom mi k tomu stačí jen tento trik.

0
(0)

Tomáš , 18. 07. 2021

Okurky jsou velice oblíbenou plodinou, kterou pěstujeme na svých zahradách. Bohužel se jedná také o plodinu velice náchylnou zejména na plísňová a houbová onemocnění. Určitým řešením je pěstovat je vertikálně, což umožní lepší přístup vzduchu a také snadnější sklizeň. Nicméně to vyžaduje instalaci konstrukcí a místa se příliš neušetří – mezi jednotlivými řadami musí být rozestupy, aby mohl vzduch snadno proudit.

Fytosporin na okurky

Fytosporin je látka, kterou má většina z nás spojenou s rajčaty. Jedná se ale o velmi podobné rostliny, které jsou náchylné ke vzniku stejných druhů chorob. Což znamená, že bychom je s úspěchem mohli použít i na okurky. Jedná se o velmi účinnou látku, která se navíc může pochlubit tím, že nezatěžuje životní prostředí – je ekologická. Neobsahuje žádné škodlivé látky a můžete ji využít na rostlinu v každé fázi růstu. Funguje jako vynikající prevence.

Ošetření opakujte

To, že je možné aplikovat tuto látku v různých fázích růstu, má své opodstatnění. Ošetření je nutné provádět opakovaně, aby bylo účinné. Fytosporin je dostupné v celkem trojím provedení: v tekuté formě, jako prášek nebo ve formě pasty. Je na každém, co mu bude lépe vyhovovat. Jakmile si vyberete vhodnou formu, stačí už jen smíchat se dvěma sklenicemi teplé vody. Získáte koncentrovanou tekutinu, která by vám (na základě toho, kolik máte rostlinek) mohla vydržet až do konce sezóny. Skladujte ji ale v lednici. Láhev popište a označte tak, aby nedošlo k záměně za nějaký nápoj.

Použití na rostliny

Předtím, než tento koncentrát použijete na okurky, musíte jej naředit. Odeberte 2 lžičky fytosporinu a smíchejte jej s 10 litry vody. Poté je potřeba hodinu počkat. To je potřebný čas k aktivaci všech důležitých živin. Takto připravenou směs můžete použít také jako zálivku ke kořenům rostlin. Díky tomu získáte nádherné zelené rostliny až do podzimu.