Zbavte se zápachu nohou jednou pro vždy! Zde je 5 tipů, jak nato

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Trpíte-li na zápach nohou, jistě jste již vyzkoušeli řadu způsobů, jak jej odstranit. Zápach nohou je velmi nepříjemný, zvláště musíte-li se zouvat v cizím prostředí. Setkal se s ním již prakticky každý, obvykle se objevuje při dlouhodobém nošení méně kvalitní obuvi, do které se dostává prach, náročnějších túrách nebo v letních měsících, kdy se noha i v otevřené botě mnohem víc potí. Způsobují ho bakterie, které se usazují na noze a mísí se s potem, případně může být důsledkem zdravotních problémů, jako jsou plísně nehtů apod. Zbavit se zápachu nohou, je-li chronický a držíte se jich permanentně, nemusí být tak složité, jak se na první pohled zdá. Pojďme se podívat na 6 jednoduchých triků, jak to provést.

Co způsobuje zápach nohou

Před vlastní aplikací některé z očistných kúr, které by měly pomoci zápach nohou eliminovat, je potřeba se pořádně zamyslet, jaký typ obuvi (a také oděvů) používáme. Obuv by měla být čistá (zejména zevnitř) a pevná a neměla by nohu nikde otláčet. Pokud nosíte menší či větší body, noha má tendence se v nich námahou více potit. Důležitý aspektem je také typ a materiál ponožek, které používáme. Ponožky by měly nechat nohu volně dýchat, proto by měly být kvalitní a z přírodních tkanin – ponožky z umělých vláken nohám zpravidla moc nepomáhají. Jedním z faktorů, které způsobují zápach, je také stres, jelikož se při něm potí prakticky celé tělo.

Jak odstranit zápach nohou

Prvním krokem při boji se zápachem nohou je nákup kvalitní obuvi a prádla, a dále změna životního stylu, která eliminuje nadměrný stres. Tímto způsobem zajistíte, že se noha bude méně potit a nedá tak bakteriím šanci se množit. Následně můžete aplikovat některý z následujících receptů, které vám pomohou chodidla udržovat v dobrém stavu:

  1. Natrhejte si nažky z břízy a vložte si je mezi presty na nohou. Natáhněte si ponožky a nechte nažky působit alespoň dvě hodiny předtím, než se budete obouvat.
  2. Před spaním si posypte nohy práškem z dubové kúry, natáhněte si bavlněnou ponožku a nechte působit do rána. Před obutím nohy důkladně omyjte. Tento proces se aplikuje pravidelně každý den po dobu dvou týdnů.
  3. Na spaní si oblékněte bavlněné ponožky, které posypete kyselinou boritou. Před obouváním ráno je potřeba nohy pořádně omýt. Recept se aplikuje v dvoutýdenní kúře.
  4. Omývejte si nohy každé ráno ve studené vodě po dobu tří měsíců.
  5. Nasypejte do boty jedlou sodu a nechte ji působit. Poté vnitřek boty důkladně otřete. Soda neutralizuje ulpělí zápach botu vyčistí.