Zbavte se všech vyrážek a černých teček na tváři díky tomuto jednoduchému triku.

0
(0)

Dalibor , 27. 12. 2019

Každý z nás by určitě chtěl mít bezproblémovou pleť, bez jakýchkoliv černých teček, vyrážek nebo více problémových akné.

Vyrážka vzniká, když se pór kůže ucpe mazem a mrtvými buňkami. Uvnitř póru se tak uvězní bakterie, které se rozmnoží a způsobí zarudnutí a mírné vadnutí pórku. Tento zánět může proniknout hlouběji do kůže, kde vznikne červená cysta plná hnisu, kdy je už řeč o akné.

Černé tečky jsou zase malé pupínky bez kůže, které jsou vystaveny vzduchu a vlhkosti. Kvůli tomuto oxidují a přemění se na hnědé až černé částice. Celkem snadno se dají vytisknout i prsty, ale velmi rádi se vracejí.

Nikdo si není zcela jistý, což způsobuje vyrážky, ale jejich existence se dává do souvislosti s hormony, především androgenům. Jeho hladiny stoupají v pubertě. Androgen ovlivňuje produkci kožního mazu, který je živnou půdou pro bakterie. U žen může být hormonální změna vyvolána i menstruačním cyklem, těhotenstvím nebo menopauzou.

Nyní se pojďme podívat jak se tyto malé potvory dají co nejjednodušší odstranit. Pokud jsou dost měkké mohou odstranit velmi snadno. Některé černé tečky a jiné vyrážky se pro změnu těžko odstraňují.

V dnešním článku vám představím malý trik jak se jednoduše zbavit pupínků.

Budeme potřebova

  • mátovou zubní pastu
  • sůl
  • 2 až 3 kostky ledu

Jak na to ? 

Smíchejte sůl s 2 polévkovými lžícemi zubní pasty do mísy. Naneste pak pastu na nos a nechte ji 5 minut působit. Následně masírujte nos krouživými pohyby s trochou vody, a když smyjete celou pastu vodou, dejte si na nos ledové kostky. Je to kvůli tomu abyste rychle uzavřeli póry a netvořila se v nich zpět nečistota.

Jak to funguje?

Sůl je silný antibakteriální prostředek, který dokáže vyčistit pokožku i jako peeling. Zubní pasta otevírá póry a eliminuje všechny bakterie uvnitř. Čistí póry do hloubky a dokáže,, vytrhnout "vyrážku.

Poznámka: Na začátku může být váš nos červený, ale zarudnutí se rychle upraví. Lidé se suchou kůží musí po ošetření používat zvlhčovací krém. Když budete masírovat nos touto pastou, dělejte to jemnými krouživými pohyby.

👍 Tento návod je užitečný