Trik díky kterému už nemusíte kupovat nové brýle. Poškrábaná sklíčka vyřeší jednoduchá metoda.

0
(0)

Dalibor , 13. 04. 2021

Kvalitní brýle jsou investicí na několik let a rozhodně nepatří mezi levné zboží. Pokud se na nich během několika dní objeví škrábance, je to nepříjemná situace, kterou je potřeba vyřešit. Nemusíte hned kupovat nové brýle, ale s pomocí jednoduchých triků obnovíte ty stávající a ušetříte i několik tisíc.

Následující metody vás zbaví poškrábaných brýlí

Stačí použít například dětské ubrousky. Malým kouskem ubrousku jemně otřete čočku brýlí a budou jako nové. Snadné čištění pomocí dostupných dětských ubrousků, které z větší části nejsou napuštěné chemikáliemi. Můžete také smíchat kapku čističe oken a kapku přípravku na mytí nádobí. Jestli máte doma citron, přidejte ho do směsi a získáte roztok, kterým odstraníte poškrábání.

Čistý alkohol je nejlepší čisticí prostředek, protože se používá také k dezinfekci. Není potřeba kupovat si drahé ubrousky na brýle, protože stejnou práci odvede právě alkohol. Polovinu lžičky rozpusťte v jedlé sobě a tento roztok nalijte na hadřík z mikrovlákna a skla od brýlí otřete.

Dobře bude fungovat také zubní pasta nebo obyčejné mýdlo

Jestli nemáte doma měděné příbory, možná ani nemáte leštidlo na ně. Je to ale velmi účinný prostředek na čištění brýlí od nečistot a poškrábání. Stejně pomůže i vosk na leštění automobilů, který naneste na hadřík a důkladně otřete čočky brýlí. Poté se brýle musí opláchnout větším množstvím vody, aby se zabránilo hromadění vosku na čočce.

Na menší nečistoty stačí smíchat tekuté mýdlo s vodou a brýle otřít hadříkem z mikrovlákna. Je to nejjednodušší a nejlevnější řešení. Pro větší efektivitu můžete přidat špetku jedlé sody. Každý doma má zubní pastu, kterou můžete na čištění brýlí také použít. Vhodné nejsou pasty s obsahem odstraňovače plaku a bělidla. Prášek do pečiva je známý hlavně v kuchyni, ale může zachránit brýle před jejich zničením. Prášku použijte maximálně jednu čajovou lžičku, protože pokud ho použijete mnoho, můžete brýle ještě více poškrábat.

Pokud používáte na auto čističe čelního skla, můžete ho použít také na brýle, pokud je máte poškrábané. Nejenže je vyčistíte, ale také zabráníte zamlžování skel. Pokud máte v garáži pastu na leštění kovů, použijte ji i na brýle. Naneste trochu pasty, poté opláchněte čistým alkoholem a větším množstvím vody. Díky těmto trikům ušetříte spoustu peněz a své oblíbené brýle můžete nosit i několik let.