Myslela jsem si, že jsem přibrala, ale bylo to jen extrémně nafouklé břicho! Pomohlo mi až toto!

0
(0)

Tomáš , 06. 08. 2021

Nafouklé břicho je poměrně běžným stavem. Je to také důvod, proč někteří lidé neradi tráví čas ve společnosti u dobrého jídla a pití, jelikož se obávají trapné příhody. Určitě ale není nutné nechat se tímto problémem takto omezovat. Existují možnosti, jak s ním jednou provždy zatočit. Pokud budete postupovat podle těchto metod, zbavíte se tohoto nepříjemného problému během 24 hodin.

Nejčastější příčiny

Existuje mnoho důvodů, proč se může objevit plynatost. Zde je seznam těch nejběžnějších:

  • Menstruace a problémy související s hormonálními změnami
  • Strava bohatá na potraviny, jako je chléb, mléčné výrobky a mléko
  • Alergie
  • Problémy těla se správným trávením bílkovin
  • Stres
  • Dehydratace
  • Zácpa

Pijte citronovou vodu

Dobrým způsobem, jak stimulovat trávicí systém, je pít ráno ihned po probuzení teplou citronovou vodu. Citrony totiž pomáhají neutralizovat pH těla. Je jim také připisována podpora trávicích procesů a pomoc při zpracování potravin. Alternativou k citronům může být zelený čaj, který mnoho lidí pije se snídaní. Podpoří hned zrána trávicí procesy a usnadní zpracování potravin po zbytek dne.

Zbavte se tekutin

Častou příčinou žaludečních problémů je nahromadění tekutiny v břiše. To může způsobit pocit otoku, ale také lapání po dechu a dočasné zvýšení hmotnosti. Zkuste jíst potraviny bohaté na vlákninu a draslík, například banány. To může tělu pomoci odstranit přebytečné tekutiny a zbavit se negativních projevů zadržování vody.

Quinoa

Quinoa obsahuje mnoho minerálů, jako je vápník a hořčík. Tyto dva minerály jsou obzvláště užitečné v boji proti plynatosti. Zařaďte ji do svého běžného jídelníčku.

Vyhněte se nevhodné vláknině

Pokud často trpíte plynatostí, můžete zjistit, že jste alergičtí na určitý typ vlákniny. Nejčastěji tomu tak je, pokud se vaše strava skládá převážně z potravin jako je hrubozrnný chléb, fazole a zelí. Místo toho zkuste do svého jídelníčku zařadit spíše snadno rozpustnou vlákninu na posílení trávicí sliznice. Najdete ji mimo jiné v kaši, luštěninách, kořenech rostlin, ovoci a bobulích.

Přestaňte jíst mléčné výrobky

Pokud po požití mléčných výrobků cítíte nepohodlí nebo se u vás objevuje nadýmání, přestaňte mléčné výrobky konzumovat. Pokud si myslíte, že jsou problémem, můžete ze své stravy zcela vyloučit jogurt, sýr a mléko. Pro mnoho lidí může zpracování laktózy představovat problém, který nejde řešit jinak než vyřazením těchto výrobků ze stravy.

Tropické ovoce

Papája a ananas jsou plody, které jsou považovány za skvělou volbu pro léčbu plynatosti. Obsahují papain a bromelain, dva enzymy, které pomáhají trávit bílkoviny a štěpit jídlo.

Čtěte štítky

Některé vitamíny a doplňky stravy obsahují přísady, jako je vláknina a laktóza. To může být obrovský problém, pokud jste alergičtí na lepek nebo laktózu. Obě tyto složky mohou způsobit zažívací potíže. Zkontrolujte tedy etikety a ujistěte se, že všechny doplňky nebo léky, které užíváte, jsou bez lepku, laktózy, cukru a jiných složek, které představují výzvu pro vaše trávení.