Zbavte se infekce močových cest jednou provždy. Pomohou vám k tomu tyto přípravky, které máte doma

0
(0)

Dalibor , 12. 10. 2020

Infekce močových cest je nepříjemné onemocnění, které patří mezi nejčastější zdravotní problémy postihující ženy napříč všemi věkovými kategoriemi. Vzniklý zánět bývá nejčastěji doprovázen příznaky, jako je časté močení, pálení, řezání a neustálý pocit plného močového měchýře. Můžou se objevit i stopy krve v moči. Tomuto bolestivému problému lze naštěstí účinně předcházet – a to z pohodlí domova a bez nákupu předražených léčiv.

Prevence, či léčba zánětu? Namísto návštěvy lékárny sáhněte do kuchyně

Jedlá soda je v boji s infekcí močových cest významným pomocníkem. Neutralizuje kyselost moči, čímž vzniklou infekci spolehlivě tlumí. Zároveň účinně přispívá k pročištění ledvin. Čajovou lžičku jedlé sody smíchejte se sklenicí vody. Pijte jednou, případně dvakrát denně (pro posílení účinku) po dobu minimálně jednoho týdne. První denní dávku vypijte ráno vždy na lačný žaludek.

Dalším účinným přírodním léčivem proti tomuto druhu zánětu je jablečný ocet. Pro lidské zdraví jsou prospěšné zejména jeho antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Lžíci jablečného octa smíchejte se sklenicí vody. Konzumujte dvakrát až třikrát denně vždy před jídlem.

Brusinkový džus je pro zdraví močové soustavy takřka nezbytný. Je tomu tak díky jeho antiinfekčním účinkům, které prokázaly i mnohé vědecké studie. Tento džus zároveň obsahuje proanthokyanidiny, které jsou účinným prostředkem v boji proti bakteriím. Odstraňují je a zabraňují jejich dalšímu množení. Tím předchází vzniku infekce v budoucnosti. Doporučujeme pít džus bez přidaného cukru.

Jako účinná prevence infekce močových cest se prokázalo i dodržování pitného režimu. Právě pití dostatečného množství vody přispívá ke správné činnosti močového měchýře a ledvin.